Kanté sesadil Griezmanna, Mbappé napodobil Henryho a všem vládne Cavani

Kanté sesadil Griezmanna, Mbappé napodobil Henryho a všem vládne Cavani

Ligue1, která patří mezi TOP 5 soutěží Starého kontinentu, je téměř u konce a Paříž už ví, že její čtyřleté panování s největší pravděpodobností končí na úkor Monaka. A oznámeni už byli také držitelé individuálních ocenění.

Nejlepším hráčem francouzské sezony se stal uruguayský snajpr Edinson Cavani, jenž se k tomuto datu prosadil v Ligue1 pětatřicetkrát, což je z celé soutěže suverénně nejvícektrát a o tom, že dokonale zastoupil Zlatana Ibrahimoviče, nemůže být sporu.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen pětatřicetiletý reprezentant Chorvatska Danijel Subašič, jenž obléká trikot příštího šampiona Francie již pět a půl roku. Před monackou anabází prošel také Zadarem a Hajdukem Split.

Kdo má největší podíl na titulu Chelsea? TOP 5 nejvytíženějších mužů!

Nejlepším mladým hráčem se stal jeho osmnáctiletý klubový kolega Kylian Mbappé, jehož přirovnávání k Thierrymu Henrymu možná není úplně od věci. Bývalý útočník Arsenalu či Barcelony totiž získal cenu pro nejlepšího mladíka přesně dvacet let zpět.

Nejlepším borcem působícím mimo zemi galského kohouta je dvojnásobný šampion Premier League N´Golo Kanté z Chelsea, kterému se podařilo sesadit loňského vítěze Antoine Griezmanna z Atlétika Madrid.

Nejlepším trenérem sezony se pak nestal Unai Emery z Parku princů, nýbrž strůjce knížecích úspěchů Leonardo Jardim. Dvaačtyřicetiletý Portugalec vládne Monaku od léta 2014, s tím, že se do něj přesunul po angažmá v Olympiakosu Pireus a Sportingu Lisabon.

Odhaleno: Paříž dostala košem, smlouvu pro Pepeho chystají Nerazzurri

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.