Lyon je připraven prodat Arsenalu Lacazetteho

Lyon je připraven prodat Arsenalu Lacazetteho

Olympique Lyon je připraven letos v létě pustit na londýnský Emirates Stadium svého odchovance a nejlepšího střelce posledních let Alexandre Lacazetteho.

Kanonýři už byli ohledně francouzského reprezentanta odmítnuti oni v létě. Tehdy jim na přetažení snajpra, který dal v posledních třech sezonách Ligue1 úctyhodných 74 branek, nestačilo ani 29,4 milionů liber.

Manažer Arséne Wenger však v této sezoně naznači, že zájem o pětadvacetiletého borce neztratil a bude o něj bojovat také v blížícím se hlavním přestupovém období.

A co stanovisko Lyonu? "Alex si vybral klub, který je v jeho srdci," uvedl prezident předního francouzského klubu Jean-Michel Aulas.

"Pokud je klub jeho srdce schopen splnit naše požadavky - stejně jako tak učinila minulý rok Barcelona v případě Sama Umtitiho - pak se věci vyvinou dobře," pokračoval čelní představil sedminásobného šampiona Francie.

V klubu, který je na fotbalové mapě od roku 1950, nechtějí nikoho držet násilím. "Pokud mají někteří hráči pocit, že tento klub pro ně není dost velký, budeme hledat další, kterí jsou stejně silní a navíc mají správnou mentalistu. Jestliže dojde k prodejům, peníze z nich budou použity na nábor nových hráčů," uzavřel Aulas, jehož celek si zahraje v příštím ročníku "jen" Evropskou ligu.

Arsenal touží po Lemarovi, Lukaku za Rooneyho do Man United?

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.