Zúčtování: Gól Sparty neměl platit. Pochylý, Mrázek a Batík už si nezapískají

Komuniké z pondělního zasedání Komise rozhodčích zmiňuje hned tři provinilce, pro které již předčasně skončila sezona. Gólu Sparty prý předcházel ofsajd Konatého, za což byl asistent sudího Pochylý odsouzen na dva víkendy k televizi. A stejný trest dostali za upřenou penaltu Českým Budějovicím pánové Mrázek s Batíkem.

Zúčtování: Gól Sparty neměl platit. Pochylý, Mrázek a Batík už si nezapískají

Gólu Michala Kadlece, který v 71. minutě utkání v Karviné poslal Spartu do vedení, podle vyjádření komise předcházelo ofsajdové postavení jeho spoluhráče Tiémoka Konatého. Záložník z Pobřeží slonoviny nejprve překážel brankáři Janu Laštůvkovi, po Lafatově hlavičce pak skákal po míči, a přestože na něj nedosáhl a balon doletěl až ke Kadlecovi, zapojil se tím do hry. Asistent na pomezí Stanislav Pochylý měl podle komise z tohoto důvodu signalizovat ofsajd, a branka tak neměla platit.

Devětatřicetiletý sudí, jenž v nejvyšší soutěži kroutí už svou pátou sezonu, byl potrestán pozastavením delegace na dvě soutěžní utkání, čímž pádem pro něho letošní sezona předčasně skončila. V konečném součtu si tak odsedí celkem šest zápasů, což jej v tabulce nejtrestanějších sudí řadí na dělené čtvrté místo se sudím Peterem Mrázkem.

Hrubeš nejlepším sudím? Kolegové ze Sportu hodnotí výkony rozhodčích chybnou metodou

Ten si svůj dvouzápasový trest vykoledoval v druholigovém utkání mezi Budějovicemi a Táborskem, když neodpískal penaltu pro domácí. Stejný moment skončil stejným trestem i pro jeho asistenta Tomáše Batíka, jenž se prý dopustil „zásadního pochybení ve spolupráci a špatné komunikaci rozhodčích.“ Pro Batíka to byl v této sezoně vůbec první trest.

Nejtrestanější sudí:

(číslo udává celkový počet zápasů, na které byla sudímu v této sezoně pozastavena delegace)

Martin Nenadál   12

Jiří Houdek          8

Radim Dresler     8

Stanislav Pochylý         6

Peter Mrázek       6

Miroslav Zelinka 5

Emanuel Marek   5

Ondřej Pechanec  5

Vyhledávací databázi trestů rozhodčích naleznete na Reflist.cz.