Nejlepší 2 brankáři letošní Eredivisie? Hledejte je v Amsterdamu a Rotterdamu

Nejlepší 2 brankáři letošní Eredivisie? Hledejte je v Amsterdamu a Rotterdamu

Ačkoliv je nizozemská Eredivisie považovaná za ofenzivně laděnou soutěž, ve které se moc nebrání, také ona může generovat skvělá brankářská čísla.

Pokud jde o statistiku s čistými konty, a aktuálním ročníku nejvyšší nizozemské soutěže na tom jsou nejlépe dva strážci svatyně, a sice André Onana a Brad Jones.

Druhým mužem v pořadí je jednadvacetiletý kamerunský mladík André Onana, jenž se stal v této sezoně jedničkou Ajaxu Amsterdam.

190 centimetrů vysoký gólman odchytal za amsterdamský kolos 32 ligových zápasů (dalších 13 vystoupení v Evropské lize nepočítáme) a v nich si na své konto dokázal připsat 15 čistých kont.

Ještě lépe je na tom zástupce jiný generace, pětatřicetiletý australský brankář Brad Jones, jenž hraje premiérovou sezonu ve Feyenoordu Rotterdam, se kterým hned oslavil titul.

Také někdejší fotbalista Sheffieldu Wednesday, Middlesbrough, Liverpoolu, Derby County, Bradfordu či Nijmegenu odchytal dvaatřicet z celkových 34 duelů a nulu se mu podařio vychytat hned sedmnáctkrát. A právě to je nejlepší statistika letošní sezony Eredivisie.

Hvězda vedle hvězdy aneb TOP 4 nejvytíženější hráči letošní Ligy mistrů!