Posily pro Spartu? Na Letné připravují smlouvy pro Jugase a Vukadinoviče

Jak bude vypadat kádr čerstvého vítěze MOL Cupu v sezoně 2017/2018? Odpovědět na onu otázku je ještě brzy, ale jde předpokládat, že tým Ševců projde několika zásadními změnami, což potvrdil i manažer Zdeněk Grygera.

Posily pro Spartu? Na Letné připravují smlouvy pro Jugase a Vukadinoviče

Součástí mužstva ze zlínské Letné, jemuž se mimochodem na tři roky upsal ofenzivní středopolař druholigového Táborska Adnan Džafič, už by neměl být důležitý tandem Jakub Jugas a Vukadin Vukadinovič.

Oba borci by měli podle zdroje Deníku Sport zamířit do Sparty, s tím, že by se tak mělo stát za sumu 30 milionů korun a další výrazné peníze by mohly připlout do Baťova města ještě díky výkonnostním bonusům.

Šestadvacetiletý křídelník s minulostí ve Slavii, Viktorii Žižkov či Jablonci, jenž byl v zimě jednou nohou opět v Edenu, by s Generali arénou neměl žádný problém. A od svého nynějšího klubu má navíc slíbeno, že ho v létě pustí a na tom se nic nezměnilo. "Se Spartou jsme předběžně domluvení. Rád bych tam šel, věřil bych si," ozřejmil na stránkách iSport.cz rychlonohý svěřenec kouče Bohumila Páníka, jenž by mohl loď opustit také.

Nevěřte (všechno) Páníkovi. Dostane ve Zlíně třetí šanci?

O rok mladší stoper a bývalý mládežnický reprezentant, jenž je známý díky své práci, poctivosti a důrazu a umí také zaútočit, je se slavným "S" spojován již řadu měsíců. Ke zdravotní prohlídce by mohlo dojít již brzy. "Smlouva je nachystaná, podmínky jsou pro Zlín excelentní," doplnil zdroj, z jehož informací server isport.blesk.cz čerpal.

To, že nejde o výmysl médií, potvrdil i majitel FC Fastav Zdeněk Červenka. "Pravdivé jsou dvě věci: Slíbili jsme těmto hráčům, že když v létě přijdou opravdu zajímavé nabídky, nebudeme je držet proti jejich vůli. A ta druhá věc: Se Spartou o nich opravdu jednáme. Je i na jejich rozhodnutí, jestli Sparty budou chtít odejít, nebo jestli budou mít chuť zůstat ve Zlíně. Záleží do značné míry na nich samotných," prozradil na webu aktualne.cz funkcionář.

Transfery, které by měly do Zlína přivát i pár sparťanských borců na hostování, se ovšem definitivně zrodí až s novým trenérem Sparty, jenž musí vše potvrdit a dát jim zelenou.

Otrokovický rodák Jugas s krátkou minulostí v Brně nebo Příbrami odehrál v této sezoně za Zlín 31 soutěžních duelů. 27 z nich v ePojištění.cz lize, čtyři v domácím poháru. Srbský technik dosáhl dvaatřiceti vystoupení, s tím, že nechyběl ani jednou.

Čermák už prý se Spartou neprodlouží. Myslí na něj Plzeň i Slavia

Teď by se pro hráče mohl stát zajímavý i Zlín, hlásá Páník. Poslouchá už někdo za dveřmi?