Ze Sivoka bude volný hráč. Líbila by se mi Amerika, Austrálie, Švýcarsko, hlásí stoper

Dlouholetý reprezentační stoper Tomáš Sivok už působí v Turecku téměř devět let. Aktuálně hlásí, že by rád změnil prostředí a zřejmě bude chtít zůstat v zahraničí. 

Ze Sivoka bude volný hráč. Líbila by se mi Amerika, Austrálie, Švýcarsko, hlásí stoper

Na mediálně skloňovaný návrat do Sparty to v tuto chvíli nevypadá, protože se mu podle jeho slov letenský klub neozval a sám zadák si uvědomuje, že v Generali aréně mají nyní jiné starosti, a sice vybrat trenéra, který povede mužstvo v příští sezoně.

Jeho Bursaspor, za který odehrál v ročníku 1620 minut čistého času bez gólového příspěvku, má v turecké nejvyšší soutěži problémy. V sezoně ho dokonce vede již čtvrtý trenér, což rozhodně není obvyklé. "Působil v klubu u mládeže, tak tam začal dávat mladé sedmnáctileté nebo osmnáctileté kluky, kteří mají na hřišti starosti hlavně sami se sebou a v takové husté atmosféře jim to spíš ublíží, než aby jim to fotbalově nějak pomohlo. Před pár dny jsem seděl s prezidentem klubu, který do něj dává nemalé peníze, ale obklopil se špatnými lidmi. Musí sehnat kvalitního sportovního ředitele, který by vtiskl týmu herní tvář a hlavně klubu filozofii, kterou se bude dlouhodobě řídit," uvedl bývalý hráč Udinese, Českých Budějovic či Besiktase Istanbul v interview pro gol.cz.

Čeká Koubka premiérová zahraniční mise? Zájem má bývalý klub Petra Čecha...

V Bursasporu nyní není ani jeho rodina, ani Tomáš Necid, jenž byl v zimě zapůjčen Legii Varšava. "S Necidem jsem trávil většinu času, nejen proto, že byl na tom, co se týče rodiny, podobně, ale že jsme si spolu výborně rozuměli. Mám tady jednoho nizozemského spoluhráče, se kterým chodívám na večeře, nebo si zajedeme, když máme volno, do Istanbulu. Samozřejmě, že mi manželka a děti stále víc chybějí, protože předtím jsme byli všichni pořád pohromadě. Ale kvůli nástupu malého do první třídy zůstali v Česku. Na podzim to ještě jakž takž šlo, ale v poslední době je to hodně dlouhé odloučení, které do budoucna nechceme opakovat. Naštěstí už stříhám met," pokračoval v rozhovor pro gol.cz velezkušený stoper.

V Bursasporu mu končí smlouva. Co se stane v létě? Nějaké oblíbené destinace ho napadají, ale vše má v rukou jeho agent. "Nechávám to na svém manažerovi Jirkovi Müllerovi a v tuhle chvíli svoji fotbalovou budoucnost ještě neřeším. Vím jen o pár nabídkách, některé jsou i z tureckých klubů. Po devíti letech v Turecku bych ale chtěl změnit prostředí, protože rádi s manželkou poznáváme život ve světě. Líbila by se nám třeba Amerika, Austrálie, Švýcarsko, ale na druhou stranu musím přihlížet k tomu, že mi je třiatřicet a ne všude o mě budou právě z věkových důvodů stát. Proto nezavrhuji dopředu ani jiné turecké angažmá, muselo by být však tam, kde jsou mezinárodní školy pro děti – v Antalyii, Izmiru nebo v Istanbulu, kam by mohl syn s dcerkou, která bude prvňáčkem, chodit. Klidně počkám třeba až do září. V létě 2012 jsem dostal nejlepší nabídky až po mistrovství Evropy v Polsku. Hrubou přípravu bych mohl absolvovat s fyzioterapeutem Alešem Kaplanem a pak naskočit do té herní s týmem, se kterým se domluvíme na smlouvě. Myslím si také, že moji výhodou je, že budu volným hráčem," doplnil defenzivně laděný hráč se třiašedesáti mezinárodními starty, jehož slova vyšla na portalu gol.cz.

Posily pro Spartu? Na Letné připravují smlouvy pro Jugase a Vukadinoviče