V Liberci se neprosadil, ale už má za sebou úspěšný debut v Premier League!

OBSAHUJE VIDEO

Je to téměř pohádkový příběh. Píše se léto 2016 a Slovan Liberec nepočítá se slovenským talentem Filipem Lesniakem, jemuž dává velmi brzy zelenou k návratu do jeho kmenového klubu a za severočeský celek si tak zahraje pouhých 23 ligových minut v Mladé Boleslavi.

V Liberci se neprosadil, ale už má za sebou úspěšný debut v Premier League!

Střih. Kalendář poposkočil na květen 2017 a čerstvě jednadvacetiletý záložník Tottenhamu Hotspur si připisuje debut v Premier League, který při demolici loňského šampiona Leicesteru City okořeňuje asitencí na gól nejlepšího střelce soutěže Harryho Kanea.

Protože Spurs trápí v závěru ročníku marodka, argentinský manažer Mauricio Pochettino povolal v předposledním kole do zbraně i dva hráče juniorky - osmnáctiletého Samuela Shashoua a právě Lesniaka, jenž si zahrál od 86. minuty, kdy vystřídal Moussu Dembelého.

"Trénoval jsem s Dembelém a Victorem Wanyamou a byl to neuvěřitelný zážitek. Snažím se je při zápasech co nejvíc sledovat," citoval iSport.cz Lesniaka, jenž patří do Hapalova kádru slovenské jednadvacítky.

A to, že zaujal, dokládá i statistický účet HotspurRelated, jenž si díky jeho příhrávce rýpl do hvězd konkurence. "Filip Lesniak má v této sezoně Premier League stejně asistencí jako N´Golo Kanté, Henrich Mchitarjan a Marcus Rashford."

Půjde košického rodáka, jenž nastoupil k tomuto datu za rezervu Kohoutů do osmi zápasů, čekat také v osmatřicátém kole na půdě Hullu City?