Další bývalá tvář Plzně si vzala život. Co stálo v dopise na rozloučenou?

Další bývalá tvář Plzně si vzala život. Co stálo v dopise na rozloučenou?

Tuzemskou fotbalovou veřejnost zasáhla včera další šokující zpráva. Před několika týdny nejen na západě Čech truchlili nad sebevraždou Františka Rajtorala, nyní stejný krok dobrovolně podstoupil i bývalý obránce Baníku Ostrava, Plzně či Olomouce David Bystroň. Ve sklepě svého bytu, kde se rozhodl ukončit svůj život, nechal i dopis na rozloučenou, jehož obsah je zatím veřejnosti neznámý.

Rodák ze slovenské Levoče naposledy působil ve Švýcarsku, ale svá nejlepší léta odehrál v Plzni. Ještě v neděli ho mohli fanoušci páté nejvyšší švýcarské soutěže vidět v zápase US Schluein Ilanz a Buschsu. Stejně jako v případě Rajtorala se oběsil.

„Těžko hledám slova. Po Františku Rajtoralovi jsme přišli o dalšího vynikajícího fotbalistu a kamaráda, který s námi ve Viktorce zažil velké úspěchy. Chtěl bych alespoň touto cestou vyjádřit celé rodině i všem blízkým upřímnou soustrast v této těžké chvíli,“ znělo prohlášení generálního manažera Plzně Adolfa Šádka na klubovém webu západočeského týmu.

Bystroň se vryl do paměti fanoušků nejen díky svým výkonům na hrací ploše. V roce 2011 nabrala jeho kariéra strmý pád, když byl po utkání Ligy mistrů s Borisovem usvědčen z pozitivního dopingového trestu. Údajný konzument metamfetaminu dostal dvouletý trest, který se velkým dílem podepsal na jeho budoucnosti. Po návratu hrál za Olomouc, ale díky zdravotním potížím ukončil ve dvaatřiceti letech profesionální kariéru a dál pokračoval v nižší švýcarské soutěži.