Sparta do pár týdnů přijde o Koubka. Ten vyrazí zřejmě ve stopách Petra Čecha

Sparta do pár týdnů přijde o Koubka. Ten vyrazí zřejmě ve stopách Petra Čecha

Velká budoucnost české reprezentace Tomáš Koubek možná po sezóně změní klubové barvy. Přesunout by se měl do francouzského týmu Stade Rennes, kam zamířil i v roce 2004 ze Sparty Petr Čech. Bude se opakovat minulost a vyroste nám v Ligue 1 jedinečný strážce třech tyčí?

Rodák z Hradce Králové přišel na Letnou právě z kádru Votroků jako perspektivní mládežnický reprezentant, ale na svou šanci si musel počkat. První rok strávil na hostováním pod Ještědem, kde v týmu Liberce sbíral zkušenosti nejen ligové, ale i pohárové v Evropské lize. V této se zóně si připsal v české nejvyšší soutěži 23 ligových a deset pohárových startů a byl jasnou jedničkou pražského celku.

Po sezóně, která dopadla pro Spartu neúspěchem, by se mohl pokusit o své první zahraniční angažmá, neboť o něj usiluje Stade Rennes. Zástupce francouzské nejvyšší soutěže označované jako Ligue 1 zatím jedná s vedením letenského celku o možném přesunu. Tento fakt by nahrával do karet Davidu Bičíkovi, který před jeho angažováním zastával post jedničky a rád by ve Spartě ještě chvíli chytal.

Devátý celek Ligue 1 vede od loňského léta Christain Gourcuff, který chce v létě adekvátně posílit kádr, aby byl schopný konkurovat předním francouzským klubům. Podle jeho slov se chystá zaútočit i na pohárové příčky, neboť ho láká okusit se svými svěřenci Evropskou ligu. Do pár týdnů budeme mít jasno, zda tato informace dozná reálných cílů, ale vše nasvědčuje tomu, že jednání jsou již v pokročilém stádiu.