Plzeň až v nastavení nedarovala titul Slavii, jména sestupujících ale už známe

Předposlední kolo české nejvyšší soutěže je za námi. Pražská Slavia i nadále na dálku bojuje s Plzní o ligový titul a v Mladé Boleslavi mu už byla velmi blízko.  Skóre otevřel již v jedenácté minutě Ngadeu, v samotném závěru přidal další branku Mingazov a domácí se zmohli jen na snížení od Chramosty. I tak to zatím na titul nestačilo, neboť Plzeň až v nastaveném čase díky brance Krmenčíka dokázala obrat o tři body Brno.

Záchranářské boje klubům příliš nevyšly. Bohemians i Jihlava sice slaví udržení mezi elitou, ale je to na úkor Příbrami a Hradce Králové. Votroci zavítali na horkou půdu pražské Sparty a bylo jasné, že na Letné nedostanou nic zadarmo. Již v prvním poločase prohrávali o dvě branky díky Kadlecovi a Šuralovi, po změně stran přidal trefu i Lafata. Hosté se však prali s nepřízni osudu do konce utkání, neboť po snížení Štípka a Vlkanova ještě Spartě zatrnulo. Příbram jen remizovala na půdě Jihlavy a rozhodla tak o svém sestupu, který již po podzimní části všichni zvěstovali.

Česká liga - 29. kolo:
Bohemians 1905 - Karviná 2:0 (10. Kabajev, 42. Dostál)
Brno - Plzeň 0:1 (90. Krmenčík)
Dukla - Zlín 1:0 (58. Holenda)
Jablonec - Teplice 0:0
Jihlava - Příbram 1:1 (7. Hronek - 87. vlastní Štěpánek)
Mladá Boleslav - Slavia 1:2 (89. Chramosta - 11. Ngadeu, 85. Mingazov)
Slovácko - Liberec 0:1 (2. Moses)
Sparta - Hradec 3:2 (24. V. Kadlec, 30. Šural, 55. Lafata - 70. Štípek, 90. Vlkanova)