Kadlec: Branky Hradce jsem neviděl. Byl jsem už v kabině, abych znovu nenastydl

Kadlec: Branky Hradce jsem neviděl. Byl jsem už v kabině, abych znovu nenastydl

Pražská Sparta nedala Hradci Králové šanci na setrvání mezi elitou a vyhrála před domácím publikem 3:2. Třetí místo v tabulce pojistil i reprezentant Václav Kadlec, který v den utkání oslavil své pětadvacáté narozeniny. Byl to právě on, který otevřel skóre zápasu.

Dárky se většinou v den narozenin dostávají od jiných, ale Václav Kadlec se obdaroval sám. V základní sestavě pražského týmu byl platným mužem v poli a navíc dal důležitou branku, která v konečném součtu znamenala vítězství. Po zápase však připustil, že výkon celého týmu nebyl opět dobrý.

„Branku jsem dal, vítězství nakonec bylo, ale dobře jsme nehráli, takže alespoň ty tři body,“ poukazoval na jarní bídu Sparty, která započala vyřazením v Evropské lize. Návrat po zranění nebyl jednoduchý, a i Kadlec přiznával, že fyzicky mu dal zápas hodně zabrat. „Každý velký sprint mě tak na dvě minuty vyřadil, ale snad to bude lepší.“

Svou brankou ale zlomil odpor Hradce, který přijel na Letnou bojovat o udržení v české nejvyšší soutěži. „Do té doby to bylo takové nemastné neslané z obou stran. Hosté měli nějakou příležitost, ale ten gól byl takový z ničeho nic. Nějak to ke mně propadlo, já zkusil vystřelit a gólman to neviděl a nestihl zareagovat,“ popisoval Kadlec svou úvodní trefu.

Během rozhovoru pro klubový kanál na Youtube se Kadlec neustále usmíval a bylo znát, že je rád, že se vrátil do hry. V 73. minutě ho na trávníku vystřídal Juliš, proto se i přiznal, že branky hostů ani neviděl. „Já jsem to neviděl. Byl jsem v kabině, abych znovu nenastydl, takže mi unikl konec zápasu,“ uculoval se po zápase.

Sezóna však dopadla pro Spartu špatně a v hodnocení byl kriticky i on. „Podle mě tam není asi nic pozitivního. Z tý sezóny si nemůžeme nic vzít a snad to může být jen lepší. Na jaře jsme vyhráli venku snad jen v Příbrami, kde by se vyhrávat mělo. Z osobního hlediska to bylo úplně hrozný,“ dodává Kadlec.