Dřeli jsme do poslední minuty a vyplatilo se, prohlásil o výhře v Brně kouč Plzně

Dřeli jsme do poslední minuty a vyplatilo se, prohlásil o výhře v Brně kouč Plzně

Plzeň stále živí naději, že by mohla ovládnout i tento ročník české nejvyšší soutěže. Kouč Zdeněk Bečka se svými svěřenci na půdě dlouho trápil, ale nakonec až v samotném závěru bral tři body po trefě Krmenčíka. 

„Jsme rádi, že jsme zůstali v boji o titul. Brno je v domácím prostředí velice silné a i s vědomím, že je zachráněné mohlo hrát uvolněně. První půle byla z naší strany zbytečně nervózní, zřejmě pod tíhou dojmu, že utkání chceme a musíme vyhrát,“ naznačoval kouč Plzně, že výkon jeho hráčů nebyl během prvního poločasu opět optimální.

„O poločase jsme si vyjasnili, jak chceme hrát, vrhli víc sil do útoku a chtěli vyhrát. Brno nás mohlo potrestat z protiútoků, ale my je dokázali zachytávat. Myslím, že branku jsme v 92. minutě vstřelili zaslouženě. Za druhou půli jsme si body zasloužili, dřeli jsme do poslední minuty a to se nám vyplatilo,“ hodnotil utkání po změně stran.

Plzeň na dálku bojovala s pražskou Slavií, ale kouč nechtěl hráče v kabině zbytečně rozptylovat, aby se mohli plně soustředit na duel s Brnem. „Zakázali jsme si zjišťování jejich výsledků. Až po zápase jsme si zjistili stav. Jsem rád, že můžeme bojovat do posledního kola. Brano může Slavii znepříjemnit hru, má skvěle zvládnuté protiútoky i silnou obranu. Proto věřím, že stále můžeme titul získat,“ dodává kouč Zdeněk Bečka.