Talent Karafiát opět kouzlil s míčem

Talent Karafiát opět kouzlil s míčem

Mladý fotbalista pražské Sparty Ondřej Karafiát loni 3.prosince oslnil Old Trafford. O poločase zápasu Manchester United - Portsmouth vyprodaný Old Trafford tleskal 11tiletému borci z Prahy. Tuto sobotu oslnil i Brno.

Bylo to jako v pekle, když v kotli Rudých ďáblů přebíral Ondřej Karafiát od ředitele MUSS (Manchester Utd. Soccer Schools) a hráče Reds Ole Gunnara Solskjaera první cenu v soutěži fotbalových dovedností.

Jako vítěz velkého finále Grand Skills Final 2005, kterého se zúčastnilo 43 borců z celého světa (Japonsko, Hong-Kong)-vítězů kvalifikačních klání v roce 2005 od 8 do 16ti let, obdržel putovní pohár.

Tuto sobotu si na brněnském výstavišti připsal i nový fotbalový rekord. Pelhřimovská agentura Dobrý den zde pořádala pokus o rekord v žonglování fotbalovým míčem v limitu 111 sekund. Ondra to dokázal! V limitu stihl bez chyby celkem 195 dotyků s míčem nártem, kolenem, hlavou. Jeho jméno je tak uvedene nejen na putovním poháru v síni slávy Manchesteru United, jehož dres by chtěl Ondra v budoucnosti oblékat, ale i v databance českých rekordů.

[ 16.1.2006 - Lubor Mírek ]