Vaclík vyhlíží životní šanci: Chci si dokázat, že na to mám

Vaclík vyhlíží životní šanci: Chci si dokázat, že na to mám

Tři sezony, tři mistrovské tituly a třikrát ocenění pro nejlepšího brankáře švýcarské ligy. Tomáš Vaclíkovi se v dresu Basileje náramně daří, přesto začíná mít zaječí úmysly. V osmadvaceti letech cítí jednu z posledních šancí na přestup do špičkového evropského celku, což rozhodně není nic nereálného.

Do Švýcarska přišel před třemi lety po titulu se Spartou a mistrovské oslavy se mu natolik zalíbily, že si je od té doby vychutnává každý rok. Tomu by ale mohl být brzy konec. „Mám v sobě touhu zkusit si a dokázat si, že mám i na lepší soutěž, než je švýcarská liga. Pořád ta touha ve mně je,“ cituje reprezentačního gólmana isport.cz.

V zimě se na Vaclíka dotazoval anglický Everton, ale protože Basilej bojovala opět o titul, nechtěla se své neotřesitelné jedničky vzdát. Od klubového vedení však mělo přijít ujištění, že v případě zajímavé nabídky pro Basilej i samotného hráče, mu nikdo nebude v letním odchodu bránit.

Švýcaři už dokonce s odchodem své opory počítají, a lanaří zkušeného Diega Benaglia z Wolfsburgu. „Četl jsem, že je to takhle navázané. Nevím, jestli je to pravda, uvidíme. Teď prodloužil smlouvu Germano Vailati, takže kdybych zůstal, byli bychom nejspíš ve stejném složení jako teď,“ pokračoval Vaclík pro isport.cz.

V zimě sice Everton nevyšel, ale nyní se mají ozvat další celky z Premier League. Hodně však bude záležet na tom, k jakým změnám na pozicích brankářů v rámci anglických celků dojde. Vše může odstartovat David De Gea, jenž má namířeno z Manchesteru United do Realu Madrid...

„Už je mi 28 let, tohle nebo příští léto může být má poslední možnost, jak se někam posunout,“ dodal.