Čech si finále FA Cupu nezachytá, Mertesackera čeká po 15 letech premiéra

Čech si finále FA Cupu nezachytá, Mertesackera čeká po 15 letech premiéra

Manažer Arsenalu Arsene Wenger totiž oznámil, že proti Chelsea se do branky postaví David Ospina. Problémy Gunners v defenzivě se tak stupňují. Mimo hru totiž budou i další borci, se kterými francouzský kouč počítal.

Kvůli disciplinárnímu trestu nebude hrát Laurent Koscielny a zdravotní stav na hřiště nepustí Gabriela Paulistu. Hodně nejistý ve Wembley je i start Shkodrana Mustafiho, který se ještě nedal zcela do pořádku.

Wenger tak s největší pravděpodobností sáhne po rozestavení 3-4-2-1, protože moc obránců nemá k dispozici a vsadí na trio Holding, Mertesacker a Monreal. To už je velká nouzovka, což potvrzuje i zkušený německý zadák.

„Nikdy jsem na tři obránce nehrál, upřímně,“ prozradil Mertesacker pár hodin před výkopem a pokračoval: „Už od mala jsem vždy nastupoval ve čtveřici, takže nějakých patnáct let.“

„Začínáme od nuly. Klíčem k úspěchu bude komunikace. Je to o tom, jak rychle se s tím dokážeme srovnat,“ nechal se slyšet stoper.

Pokud chtějí kanonýři uspět, musí jim dobře zahrát duo Alexis Sánchez – Mesut Özil, protože spoléhat na provizorní obranu by se nemuselo vyplatit. Už proto, že v brance nebude Petr Čech, jehož místo zaujme kolumbijský reprezentant. To však není žádný bizarní plán Wengera, ale nutnost, protože se bývalá opora Chelsea zranila na tréninku a začne na střídačce.