Krejčího Boloňa na Juventus nestačila, FA Cup ovládl Arsenal

Juventus zakončil mistrovskou sezonou výhrou v Boloni 2:1, když se mu podařilo otočit vývoj zápasu rozhodující trefou v 94. minutě. Za domácí celek nastoupil Ladislav Krejčí. Finále
FA Cupu ovládli ve Wembley hráči Arsenalu, když v londýnském derby porazili mistrovskou Chelsea 2:1.

Stará dáma může za vítězné zakončení letošního ročníku Serie A vděčit teprve sedmnáctiletému útočníkovi Moiseovi Keanovi, jenž ve čtvrté minutě nastaveného času rozhodl o třech bodech pro již jistého mistra. Italský mládežnický reprezentant je prvním hráčem narozeným v roce 2000 a později, který se prosadil v Serii A. Ještě před ním ale vyrovnával argentinský střelec Paulo Dybala.

Italská liga - 38. kolo:

Bergamo - Chievo 1:0 (52. Gómez)

Boloňa - Juventus Turín 1:2 (52. Tajdír - 70. Dybala, 90.+4 Kean).

Finále Anglického poháru v Londýně:

Arsenal - Chelsea 2:1 (4. Sánchez, 79. Ramsey - 76. Costa)

Finále Německého poháru v Berlíně:

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 1:2 (29. Rebič - 8. Dembélé, 67. Aubameyang z pen.)