Bečka: Vedení Slavie na nás nemělo vliv

Bečka: Vedení Slavie na nás nemělo vliv

Kýžené tři body v duelu s Jihlavou hráči Plzně vydolovali, vzývaná ztráta Slavie však nepřišla a Západočeši tak mistrovský titul neobhájili. Jak viděli zápas ve Štruncových sadech oba trenéři?

Kouč Viktorie Zdeněk Bečka si pochvaloval dobrý vstup do zápasu, ve kterém domácí celek Jihlavu přitlačil a vypracoval si šance. Z jedné takové se po tečované střele zatřepetal míč v síti a Štruncovy sady vybuchly nadšením. V tu chvíli se totiž Plzeň posunula před Slavii na první místo tabulky.

„Gólů jsme ale v prvním poločase mohli dát víc, asi bychom se víc uklidnili,“ řekl po utkání kouč, který bude od nové sezony asistentem Pavla Vrby.

Ještě než první půle skončila, ujali se Pražané na Strahově vedení a v plzeňských ochozech to jen zašumělo. „Podle mého názoru hráči výsledek ze Slavie neznali, my jsme se o tom v kabině o poločase nebavili, já sám ho zjistil až ve druhém poločase. Výsledek Slavie na náš výkon ve druhé půli neměl žádný vliv,“ cituje Bečku, který byl rád, že s týmem bojoval o titul až do posledního kola, ČTK.

Poměrně spokojený byl i hostující trenér Josef Jinoch. Kterému tak po kvalitním utkání kazily radost dvě vlastní branky. „Jsem jenom rád, že kluci si dokázali, že když si plní své úkoly, jsou schopni hrát s každým. Škoda, že jsme nevyužili jednu z těch brejkových situací k tomu, abychom taky mohli dát branku. Neměl jsem obavy z nějakého debaklu, ale jsem rád, že to hráči zvládli se ctí,“ prozradil.