Česká stopa v EL 2016/17? Hned dva (ex)sparťané drží rekord!

Česká stopa v EL 2016/17? Hned dva (ex)sparťané drží rekord!

Už známe letošního vítěze Evropské ligy! Pro současnou sezonu 2016/17 se jím stal anglický Manchester United, který si ve finále ve švédském Stockholmu poměrně snadno poradil s nizozemským Ajaxem Amsterdam (2:0).

Rudé ďábly ale v dnešním článku necháme stranou, místo toho se podíváme na dva zajímavé rekordy letošní EL, které má v držení jeden sparťan a jeden exsparťan! Uhádnete, o co jde?

Nejmladší hráč – Václav Dudl

Statistiku nejstarších hráčů letošního ročníku Evropské ligy ovládla ikona římského AS Francesco Totti, a to s naprostým přehledem! Naopak mezi nejmladšími plejery v aktuální sezoně 2016/17 vynikl sparťanský talent Václav Dudl, který je pro evropské fanoušky velkou neznámou.

Václav Dudl toho za A-tým Sparty ještě příliš neodehrál, přesto má v EL tento zajímavý primát! V české lize posbíral pět startů, v Evropské lize pak čtyři, celkem však odehrál pouhopouhých devatenáct minut.

Proti Hapoelu Beer-Ševa odehrál největší porci, se Southamptonem a Interem Milán odehrál sotva minutu. A koho sedmnáctiletý záložník nechal za sebou? Druhé místo bere Matthijs de Ligt z Ajaxu, třetí je pak HichamMahou z OGC Nice.