Casillas přeje ušatý pohár Buffonovi, kterého srovnával s Čechem

Casillas přeje ušatý pohár Buffonovi, kterého srovnával s Čechem

Gólman Iker Casillas věří, že Juventus Turín vyhraje Ligu mistrů. Nechce však, aby se mu to povedlo v letošní sezoně, ve které ho čeká finále proti Realu Madrid, jehož dres španělský brankář dlouhá léta oblékal.

Podle zkušeného gólmana si ušatý pohár zaslouží především Gianluigi Buffon, jemuž úspěch v milionářské soutěži stále chybí v nabité sbírce. Vedle italských titulů, trofeje pro mistra světa nebo triumfu v tehdejším Poháru UEFA mu nejprestižnější klubový úspěch stále schází.

Devětatřicetiletý Buffon si finále Champions League v kariéře zachytal již dvakrát, ale v roce 2003 ani před dvěma lety na absolutní vrchol nedosáhl.

„Kdyby proti němu nestál Real Madrid, tak bych mu vítězství přál z celého srdce. Zaslouží si ho,“ řekl Casillas, jenž hájí barvy Porta, pro Gazzetta dello Sport.

„Pochopitelně podporuji Real Madrid, ale Buffonova kariéra by neměla skončit, dokud nevyhraje Ligu mistrů. Už má skoro všechny trofeje, ale tato mu chybí. Má za sebou další vynikající sezonu. Je pozitivní vidět hráče jako on nebo Petr Čech, že i v takovém věku můžeme hrát na nejvyšší úrovni,“ pokračoval „Božský Iker“.

A jak Casillas vidí finálový duel? „Bude to těžké. Juventus má výbornou obranu, ale je silný i v útoku. Podle mě je to 50:50,“ dodal.