Kdyby zůstal u letenského kormidla Rada, zbaví se Kadlece a dalších 4 tváří a přivede Řezníčka

Kdyby zůstal u letenského kormidla Rada, zbaví se Kadlece a dalších 4 tváří a přivede Řezníčka

Ladislav Vízek táhne v Deníku Sport svou pravidelnou rubriku "Přesné trefy", v rámci níž si tento týden posvítil i na nedávné trenérské změny v nejslavnější tuzemské značce sídlící v letenské Generali aréně.

Zatímco někdo si od bývalého kouče Interu Milán, Panathinaikosu Atény či Udinese Andrey Stramaccioniho slibuje hodně, bývalý československý reprezentant to tak růžově nevidí...

"To je záhada. Všichni, kdo fotbalu rozumí, říkají, že Sparta neudělala dobře. Je to takový polocestovatel a nesmírně drahý. Ta hromada peněz je degradací českých trenérů, a ti jsou právem naštvaní. Ani hráči ho přece nemůžou chtít, komunikační bariéra bude problém. On česky neumí, oni anglicky taky ne. A když jsem ho viděl, je to takový nafoukaný "íčko". Až pozná ty různý Kozičky v centru Prahy, tak aby nebyl spíš tam. Ćas ukáže, třeba nebude špatnej, ale já si nemyslím že je to správná cesta," prohlásil na stránkách Deníku Sport dvaašedesátiletý internacionál, jenž si kromě Dukly zahrál i za francouzský Le Havre.

Uslyší Škoda znělku Ligu mistrů? Na nenasazenou Slavii číhají i Celtic a Salcburk

Bronzový tým nedávno skončeného ročníku bude podle jeho názoru oproti konkurenci v podobě Slavie i Pzně znevýhodněn. "Stramaccioni hned nepozná, koho se má a nemá zbavit. Všehny hráče bude chtít nejpve poznat. To bude ztráta kterou zase Sparta nabere," všiml si rodák z Chlumce nad Cidlinou, jehož slova vyšla v Deníku Sport.

A Vízek se opět zastal odcházejícího Petra Rady, se kterým je v pravidelném kontaktu a již léta je pojí společné přátelství. V rámci toho prozradil, koho se chtěl bývalý kouč Teplic, Slavie, Liberce či Příbrami zbavit (například Michala Kadlece) a které hráče chtěl naopak do metropole přivézt...

"Petr Rada už měl na papíře, koho by poslal pryč. Bylo tam pět jmen. Nemůžu je říct, jinak se Petr zblázní ale odejít musí, úplně jasně. Trenér přijde za zkušeným obráncem, když Holkovi rupne v třísle, a zeptá se ho, jestli zvládne pozici pravého stopera. A víte,, co Petrovi odpověděl? "Trenére, já to mám přes nohu." Frajer, který byl v nároďáku a bundeslize, se bál hrát na tomto postu. Asi už tušíte, kdo to je. A ten byl první na tom seznamu. Rada mi říkal, že když ho slyšel, koukal jak blázen. A tak šel za Karavajevem, který vůbec nic neřešil a těšil se. Připravené měl samozřejmě i posily. Už dávno chtěl Jugase, Štětinu nebo Řezníčka. Říkal mi: "Hned je mám, když dostanu svolení, já to mužstvo okysliším, že uvidíš," uzavřel Deníkem Sport citovaný držitel zlaté a bronzové medaile z olympiády, respektive mistrovství Evropy.