Jak to bude s Delim, Mihalíkem, Van Kesselem nebo Zmrhalem?

Jisté odchody z mistrovské Slavie? Zatím jsou jen dva a sice Antonín Barák (Udinese) a Michael Lüftner (FC Kodaň). Poměrně nahlas se však mluví také o prodeji reprezentačního stopera Pobřeží slonoviny Simona Deliho...

Jak to bude s Delim, Mihalíkem, Van Kesselem nebo Zmrhalem?

Jak vše vidí hlavní trenér Jaroslav Šilhavý? V minulosti se psalo například o zájmu Olympique Marseille, což by se asi nedalo odmítnout. "Deli tady má smlouvu. Víme o tom, že ho sledují některé kluby ze zahraničí. V tuhle chvíli nevím, jestli zůstane, nebo ne. Samozřejmě záleží na tom, jak se dohodne s vedením. Kdyby odešel, tak by to ideální nebylo. Na posilách bychom museli pracovat dál," uvedl na webu idnes.cz někdejší stratég Dukly, Budějovic, Jablonce či Liberce.

V nynějším sešívaném kádru by neměli pokračovat ani do Polska odložení Jaroslav Mihalík a Gino van Kessel. Zatímco dvaadvacetiletý slovenský záložník odehrál na jaře z Cracovii Krakov 409 minut a deset vystoupení okořenil jednou trefou, extrenčínský útočník propadl i v Lechii Gdaňsk. Jeho pouhých 166 minut čistého čsu, žádný gól a poslední start v březnu říkají všechno...

Uslyší Škoda znělku Ligu mistrů? Na nenasazenou Slavii číhají i Celtic a Salcburk

"Moc tam toho nenahráli. Ještě jsme se přesně nedohodli, ale 19. června by se měli hlásit u nás, pokud nedojde k nějakému zájmu ze strany jiných klubů. Tím, že tam moc nenastupovali, tak nám to moc neulehčili. Mysleli jsme si, že budou vytížení víc. Nechci předjímat, co s nimi bude. V tuhle chvíli to sám nevím," krčil rameny nadřízený Sýkory, Pavlenky, Mešanoviče a spol., jehož vyjádření publikoval portál idnes.cz.

Naproti tomu by měli v Edenu setrvat reprezentanti Milan Škoda a Jaromír Zmrhal, o které byl zájem v předešlých transferových oknech. Druhý zmiňovaný před pár měsíci prodloužil smlouvu o další tři roky a také nejlepší ligový střelec potvrdil, že Vršovice neopustí. "Jsme dohodnutí, že Jarda zůstane minimálně na poháry a možná i celý rok. Ale nabídka samozřejmě může přijít na kohokoliv," zůstal při zemi idnes.cz citovaný Šilhavý.

Pokud jde o příchody, slavné "S" se zatím pochlubilo jen stoperem Jakubem Jugasem. Další borci by ho však měli následovat velmi brzy, protože chce mít ligový šampion jasno do startu letní přípravy, která vypukne zhruba za tři týdny. "Přijít může víc hráčů než jen kus za kus. Chtěli bychom, aby hráči, kteří u nás byli, měli kvalitu a týmu pomohli. Musí mít zkušenosti, aby ten tlak ustáli," uzavřel pětapadesátiletý odborník.

Liberec už nechce Latku ani Poláka. O Mikulu a Kouřila ale stojí. A co Dúbravka?