Výměna dresů? Falcao Pokorného slušně odmítl, trikot Thiaga Silvy ale ukořistil

Výměna dresů? Falcao Pokorného slušně odmítl, trikot Thiaga Silvy ale ukořistil

Montpellier bude mít v příštím soutěžním ročníku nového trenéra, kterým je Arménec Michel der Zakarin, jenž přišel z druholigového Reims. Exliberecký stoper Lukáš Pokorný je spokojen, protože předpokládá, že se bude jeho chlebodárce více zaměřovat na defenzivu. Branek dostávalo jeho mužstvo dost...

Nějaké i od dvou nejlepších adres Ligue1, mistrovského Monaka i druhého Paris Saint-Germain. Vytáhlý český reprezentant nastoupil v obou duelech v základní sestavě a odehrál devadesát minut. Jaké pro něj bylo čelit velkým hvězdám Starého kontinentu?

"Tyto dva zápasy byly určitě vrchol celého toho půlroku. Bavili jsme se o tom s přítelkyní, jak za tyhle týmy hrajeme na PlayStationu a teď budu hrát proti nim. Pak jsem si na to vzpomněl v tunelu před zápasem, kdy jsem stál vedle di Márii, se kterým střílím ve hře na zadní tyč. Sice jsme ani jedno utkání nevyhráli, ale ta zkušenost pro mě byla obrovská. Paradoxně si myslím, že právě od doby, kdy nám dal Kylian Mbappé góla, tak se o něm začalo mluvit a začal dávat góly v každém zápase, takže pokud přestoupí do Realu za sto milionů, tak na tom máme trošku zásluhu. Je ale zvláštní, jak stále lidsky a skromně působí, na to, jaký humbuk kolem je, mám pocit, že stále bydlí u rodičů. Ve Francii se pak tihle mladí kluci, když se dostanou k velkým penězům, chovají trochu jinak, než my ze skromnějších poměrů, takže v tomhle je on tak trochu výjimka. Samozřejmě mě zaujal Falcao, který proti nám nastoupil z lavičky, se kterým jsem si chtěl vyměnit dres, ale ten mě slušně odmítl. V Paříži mě po fotbalové stránce zaujali Verratti a di Mária, to jsou nejlepší hráči v celé francouzské lize. Co se týče lidskosti, tak jsem po zápase šel za Thiagem Silvou, protože je to můj velký vzor. Ten se na mě hned usmál, vyměnil si se mnou dres a podal mi ruku, takže za to jsem hrozně rád," uvedl v interview pro eufotobal.cz třiadvacetiletý střední obránce, jenž si během prvního půl roku v zemi galského kohouta připsal 13 vystoupení.

Jak to bude s Delim, Mihalíkem, Van Kesselem nebo Zmrhalem?

Co by doporučil zářícímu teenagerovi Kylianu Mbappému? Setrvat ještě rok v Ligue1, nebo odejít za lepším? "Tohle se hrozně těžko hodnotí. Záleží, kam by šel a jaká by to byla liga. Beru to ale z pohledu, že ty týmy jsou tak velké, že se prostě nedají odmítnout, takže já na jeho místě bych asi šel. Možná ho ale rodina přesvědčí, aby ještě zůstal v Monaku, ale já mít nabídku od takových týmů, tak bych se asi sbalil a hned bych šel," usmíval se serverem eurofotbal.cz citovaný defenzivně laděný borec ze Stade de la Mosson pro necelých 33 tisíc diváků.

Právě Monaco, které nastřílelo v osmatřiceti zápasech úctyhodných 107 branek, nakonec ligu vyhrálo s náskokem osmi bodů. Paříž se tak musela po několika letech opět sklonit nějakému soupeři. Jak to ambiciózní vedení z Parku princů trávilo? "Co se týče nějakých sympatií veřejnosti, ty byly jednoznačně na straně Monaka, které hrálo vážně nádherný fotbal. V Paříži jsou podle mě hodně nespokojeni, ať už kvůli lize, nebo i kvůli způsobu, jakým vypadli z Ligy mistrů. Po té porážce s Barcelonou jsem si říkal, že ten titul už nemůžou vyhrát, což se potvrdilo. Nemyslím si, že budou trenérské změny, ale příští rok budou chtít vyhrát určitě obojí a podle toho určitě budou aktivní na přestupovém trhu," uzavřel obránce patnáctého celku francouzské ligy.

Do Zbrojovky má namířeno příbramský Pilík i plzeňský Poznar