Překvapení: Petržela v Baníku dotrénoval. Z Ostravy ovšem neutíká...

Překvapení: Petržela v Baníku dotrénoval. Z Ostravy ovšem neutíká...

Pro někoho může jít o překvapivou informaci, pro jiného ne. Třiašedesátiletý Vlastimil Petržela končí na trenérské lavičce Baníku.

Ostravský a opětovně prvoligový klub z Bazalů ovšem tak úplně neopouští, neboť se z něj stane poradce majitele klubu Václava Brabce.

"Pan Petržela přišel do Baníku ještě za minulého vedení, a teď, po půldruhém roce jakéhosi překlenovacího období, končí jedna etapa. My cítíme, že bychom se rádi vydali malinko jiným směrem, současně bychom ale chtěli erudici as zkušenosti pana Petržely dále využívat ve prospěch klubu. Diskutovali jsme spolu o různých formách a možnostech spolupráce už během jarní části a výsledek je takový, že se teď pan Petržela přesune z lavičky do poradní funkce majitele. Za odvedenou práci a vybojovaný postup mu patří velký dík," citoval web fcb.cz slova sportovního ředitele Dušana Vrťa.

Sám Petržela by měl být v ještě těsnějším kontaktu s vlastníkem. "Celá sezona pro mě byla velice vyčerpávající. V týdnu jsme si sedli s majitelem a dohodli se na tom, že se přesunu do trošku jiné pozice. Je to pro mě něco nového, ale těším se, že si vyzkouším trochu jinou roli a naše spolupráce s Baníkem bude pokračovat," uvedl na stránkách fcb.cz odborník, jenž měl v průběhu roku několik dopravních nehod.

Druhý tým uplynulého ročníku Fotbalové národní ligy, který měl v kádru hráče jako Mičola, Hrubý, Nerad či Jakubov, oznámí nástupce někdejšího kouče Zenitu Petrohrad v průběhu dovolené před startem letní přípravy, jež vypukne 19. června.

Vytipováno prý je několik kandidátů. "Čas nás aktuálně nějak netlačí. Máme necelé tři týdny do začátku přípravy, kterou už pochopitelně nový trenér zahájí. V tomto mezidobí chceme přivést nového kouče," uzavřel Vrťo.