Čtyři nováčci, které už během léta přivedla do Dortmundu hladová Borussia

Čtyři nováčci, které už během léta přivedla do Dortmundu hladová Borussia

Vestfálský gigant ze Signal Iduna Parku, který obsadil v německé lize až třetí místo, ovšem uzmul alespoň DFB Pokal, se v prvním červnovém týdnu pochlubil již svou čtvrtou letní posilou.

Borussii Dortmund posíil německý reprezentant do jednadvaceti let Maxmilian Phillip z Freiburgu, který dostane za jeho odchod 20 milionů eur, čili 527 milionů korun.

Nový svěřenec kouče Petera Bosze, jehož si vedení BVB přivedlo po Thomasu Tuchelovi z Ajaxu Amsterdam, se upsal žlutočernému klubu na pět sezon do 30. června 2022.

Ten, jenž může na blížícím se polském šampionátu ohrožovat ve skupině i Lavičkův výběr, byl součástí Freiburgu od roku 2014 a v nedávno skonečeném ročníku bundesligu za něj vstřelil ve čtyřiadvaceti duelech devět branek. Předtím hrál za Herthu Berlín či Cottbus.

Před Philippem si Dortmund pořídil také sedmadvacetiletého stopera Ömera Topraka z Bayeru Leverkusen, z Borussie M´gladbach si zakoupil mladého středopolaře Mahmouda Dahouda a z Paris Saint-Germain ulovil perspektivního beka Dana-Axela Zagadoua.

Na jaké cíle míří Slavia tentokráte? Schalke 04, Dněpropetrovsk i Jablonec