Chelsea si vyhlédla posilu! Nabízí 100 milionů liber

Chelsea si vyhlédla posilu! Nabízí 100 milionů liber

Diego Costa si na Stamford Bridge balí kufry a manažer Blues Antonio Conte se vehementně porozhlíží po nové tváři na hrot útoku. Volné místo v kabině i v základní sestavě by měl zaplnit belgický kanonýr Romelu Lukaku z Evertonu, který by se tak v kádru Blues mohl znovu představit.

Nepůjde však o levnou záležitost. Vedení Toffees se nechce svého klenotu jen tak vzdát a bude požadovat pořádně tučné odstupné. Mluví se o 100 milionech liber, jak spekuluje goal.com.

Tuto sumu je Chelsea ochotna zaplatit a stejně i Manchester United. Bude tedy záležet na hráči, který klub upřednostní. Výrazně blíže však má k Blues a to nejen proto, že mu Conte nabízí o něco lepší podmínky než José Mourinho na Old Trafford.

Navíc to byl právě portugalský kouč, který nyní čtyřiadvacetiletého hráče z Chelsea vypakoval. Londýnský celek se zajímal i o Alvara Moratu, forvard Realu je ale v hledáčku také United nebo AC Milán.

Výhodou Chelsea je fakt, že náhradu za Costu hledá de facto od ledna, kdy už byl španělský reprezentant jednou nohou v Číně, která je ve hře i nyní.

Lukaku patří ke klíčovým hráčům Evertonu, což potvrzují jeho statistiky. Za čtyři sezony dal 68 ligových branek a velmi solidní čísla má i v belgické reprezentaci. Šestapadesát startů přetavil v dvě desítky gólů.