Lavi v premiéře za Vyšehrad dostal pokutu a neproměnil šanci

Premiéru v trikotu Slavoje Vyšehrad ve třetí lize má za sebou herec Jakub Štáfek, alias Julius Lavický z populárního seriálu Vyšehrad. V duelu s Lokem Vltavín začal na lavičce a na hřiště se dostal v 62. minutě, porážce 2:3 však nezabránil.

Že jde o mimořádnou událost, bylo jasné již před výkopem. Jindy totiž na zápasy třetiligového týmu chodí pár desítek až několik set fanoušků. V sobotu dopoledne se jich podél hřiště tísnilo více jak dva tisíce. „Sparta to není, ale jinak je to docela dobrý,“ zhodnotil atmosféru utkání Štáfek pro isport.cz.

Zájem byl však nejen mezi fanoušky, ale i mezi novináři. Těch bylo na třetiligovém Vyšehradě podobně, jako na některých zápasech první ligy!

Lavický dostál své pověsti rebela hned z rána. Na sraz týmu totiž dorazil se čtvrthodinovým zpožděním. „Patnáct minut, takže ideál,“ prohlásil. Kvůli tomu také hned přilétla první pokuta za pozdní příchod. Navíc ho to stálo start v základní sestavě.

Na hřiště vyběhl v 62. minutě a deset minut před koncem se dostal do šance. Na hraně vápna se dostal k míči a prudce vypálil. Bohužel však těsně minul branku. Domácímu celku se nakonec nepodařilo uhájit těsné vedení a prohrál 2:3.