Lišák Ranieri konečně našel chlebodárce! Stěhuje se do Francie

Lišák Ranieri konečně našel chlebodárce! Stěhuje se do Francie

Claudio Ranieri byl během sezóny nemilosrdně vyhozen z Leicesteru, našel se však nový chlebodárce. Loňský vítěz Premier League bude od příští sezóny trénovat francouzské Nantes.

Italský trenér dříve vedl věhlasné kluby jako například Chelsea, Inter Milán, Juventus nebo AS Řím, největší úspěch kariéry však nasbíral v anglickém Leicesteru.

Tam s podceňovaným mužstvem a s "malými hvězdami," jako například NGolo Kanté, Jamie Vardy nebo Riyad Mahréz, vyhrál Premier League. Napsal tím jeden z nejpřekvapivějších příběhů v historii fotbalu.

Další sezóna byla ale o poznání horší. Anglický celek sice došel v Champions League až do osmifinále, mezi prvním a druhým zápasem byl však Ranieri nemilosrdně odvolán. V Premier League se jim nedařilo vůbec, tam hráli o udržení. Pod novým koučem Shakespearem však Lišky došly až do čtvrtfinále a špatně se neumístily ani v Premier League.

Dlouho však Ranieri na angažmá čekat nemusel. Podepsal smlouvu ve francouzském Nantes, které věří, že se italskému kouči podaří zopakovat leicesterský úspěch i ve Francii.