Hodně z vyhlédnutých jmen je nad liberecké možnosti. Jak to bude se Zemanem?

Liberec opět zažívá velký hráčský odliv, jednu jistotu ovšem má. I v sezoně 2017/2018 bude u severočeského mužstva ze stadionu U Nisy pokračovat hlavní trenér Jindřich Trpišovský.

Hodně z vyhlédnutých jmen je nad liberecké možnosti. Jak to bude se Zemanem?

Tento týden to potvrdil sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar. "Můžu potvrdit, že má podepsanou smlouvu na příští sezonu," citoval idnes.cz slova známého funkcionáře.

Pokud jde o doplnění týmu, Nezmar si posteskl, že kádr opustilo 6 členů základní sestavy a stejný počet náhrad hodlá pod Ještěd přivézt...

"Ve hře je samozřejmě post defenzivního záložníka, stopera, brankáře. Odešlo nám osm hráčů a z toho šest ze základní sestavy. Takže stejný počet by měl i přijít. Na jaře se ukázalo, že mužstvo mělo svoji tvář, šlo správným směrem a my bychom v tom rádi pokračovali. U nás v Liberci vzhledem k omezeným možnostem všechno trvá trochu déle. Myslím, že i fanoušci si na to zvykli. Máme jasnou představu, které hráče bychom chtěli přivést, jsme o nich přesvědčení, ale realita bohužel ukazuje, že hodně z nich je nad naše možnosti. Nevylučuju ani, že nějaké hráče vezmeme na testy, ale za mě a za trenéra říkám, že bychom chtěli, aby jich bylo co nejmíň, protože to jen nabourává atmosféru v týmu," pokračoval Nezmar, jehož slova publikoval portál idnes.cz.

Jestliže bychom zabrousili ke konkrétním jménům, éterem se rozeznělo například jméno plzeňského středopolaře Martina Zemana, jenž by údajně mohl v libereckém mužstvu nahradit Egona Vůcha. Jak blízko či daleko je tento příchod?

"Mluví se o tom, ale to je tak všechno. Žádná jednání v tuto chvíli neprobíhají. My jsme se jen na dotaz, jestli bychom chtěli Zemana, vyjádřili ve smyslu, že samozřejmě chtěli, protože nám odešli dva krajní hráči a včetně zraněného Bartla nám budou chybět hned tři. A Zeman je přesně ten typ, který by nám do toho pasoval," uzavřel na serveru idnes.cz brzy čtyřicetiletý Nezmar.

CEFC chce vydělávat, ne plnit sny svým zaměstnancům