Litsingi se Štohanzlem v Brně končí. Přijde Petr? Šanci mají i 4 navrátilci

Kádr Zbrojovky na novou sezonu se začíná pomalu rýsovat. Trenér Svatopluk Habanec už má jasno o většině navrátilců z hostování, s tím, že například třiadvacetiletý Milan Lutonský podepsal novou smlouvu.

Litsingi se Štohanzlem v Brně končí. Přijde Petr? Šanci mají i 4 navrátilci

Letní příprava začíná Brnu 19. června (o dva dny později proběhne los nového ročníku 2017/2018) a na jejím startu se budou hlásit také brankáři Pavel Halouska a Jiří Floder, obránce Mihailo Jovanovič a ofenzivně laděný Tomáš Brigant. Hned čtyři hráči si tak mohou říci o novou šanci.

Zatímco o další budoucnosti Michala Škody (momentálně stále Lillestrom) se pořád jedná, Stanislav Vávra a Jakub Kučera už mají jistotu, že zahájí přípravu s juniorským mužstvem.

Co se týče odchodů, hostování vypršelo Franci Litsingimu, jenž Brno opouští. Z áčka mizí také Jan Štohanzl, jenž zahájí přípravu ve zmíněné juniorce.

Přivedou Skláři veterána? Na Stínadla se může po více než 12 letech vrátit Rezek

Dosud jediným potvrzeným příchodem je Tomáš Pilík. Kdo ho bude následovat? "Nadále probíhají intenzivní jednání na několika frontách. Cílem je, aby přišli odpovídající hráči na posty těch, kteří nás opustili," uvedl někdejší śtratég Ústí nad Labem či Slovácka s odkazem na záložníka Pavla Zavadila a útočníka Jakuba Řezníčka.

Další novou brněnskou akvizicí se může stát sedmadvacetiletý univerzál Jakub Petr, jemuž vypršela smlouva v Sigmě Olomouc. Bývalý hráč Slovácka či Slavie Praha je odchovancem hanáckého klubu a do jejího áčka patřil kromě let 2013 - 2014 od roku 2007.