Jihlava má již v otázce trenéra jasno. Pivarník ani Csaplár smlouvu na Vysočině nedostali

Klub z Vysočiny se zachránil v české nejvyšší soutěži až v závěrečných kolech uplynulého ročníku, proto bylo od věci vyřešit co nejdříve otázku hlavního trenéra. Josefa Jinocha nakonec podle spekulací nenahradí Roman Pivarník či Josef Csaplár. Do Jihlavy míří Ivan Kopecký, který ve druhé Lize zachránil Vítkovice.

Jihlava má již v otázce trenéra jasno. Pivarník ani Csaplár smlouvu na Vysočině nedostali

Zkušený trenér, který dovedl Vítkovice v roce 1986 k mistrovskému titulu, to bude první ligové angažmá v roli hlavního kouče. V Jihlavě podepsal tříletou smlouvu a jako asistenta si zvolil Michala Kadlece. V zimní přestávce převzal již zmiňovaný ostravský tým ve snaze udržet ho v druhé nejvyšší soutěži, což se mu nakonec s velkou dřinou podařilo.

„Ten půlrok mě neskutečně obohatil. V Ostravě jsem prožil moc krásné období a našel jsem tady fantasticky pracovitou partu lidí i fotbalistů, která táhla za jeden provaz. Jihlava je pro mě nová výzva a moc si možnosti pracovat v první lize vážím. Ale současně bych rád zdůraznil, že odejít z tak úspěšně štace pro mě nebylo jednoduché,“ prohlásil šestačtyřicetiletý trenér.

„Věřil jsem, že trenér Kopecký u nás zůstane, ale co se dá dělat. Ivanovo rozhodnutí plně respektuji. Je typem člověka, kterého si moc vážím. Nevyjel nahoru výtahem jako jiní ligoví hráči. Máme k sobě blíže, protože tak jako já si musel i on svoji pozici vydobýt a všechno si dlouhodobě odpracovat,“ prohlásil nový hlavní kouč Vítkovic Roman West, který ještě v minulé sezóně dělal tomuto klubu sportovního ředitele. K dispozici bude mít asistenta Lubomíra Adlera.