Simeone se bojí o setrvání Oblaka. Zájemce je ochotný jít až na sto milionů

Simeone se bojí o setrvání Oblaka. Zájemce je ochotný jít až na sto milionů

Atlétiko Madrid nemůže v létě posilovat, proto je hlavním plánem vedení klubu udržet všechny stávající hráče v týmu. Francouzský útočník Antoine Griezmann již projevil loajalitu svému chlebodárci, nyní je ale na tahu i brankářská jednička Jan Oblak.

Slovinský legionář je velkým tahounem španělského celku a argentinský kouč Diego Simeone na něj spoléhá. Problém však tkví v tom, že i kolem něj krouží supi ve snaze ho podepsat. Ve smlouvě má výstupní klauzuli o výši 100 milionů eur, která částečně odrazila nájezdy Manchesteru United, ale z Francie zazněla zpráva, že by požadovaná suma mohla být uhrazena.

Přestože Oblak již vyslovil chuť v Madridu setrvat, o jeho angažování bude v následujících týdnech usilovat PSG, které je ochotné jej vykoupit. Čtyřiadvacetiletý brankář je považován za jednoho z nejlepších hráčů na svém postu v současnosti, proto je zřejmé, že ulovit jej by mohla být velmi dobrá investice.

PSG se potýká s kritikou fanoušků, neboť v uplynulé sezóně nedokázalo uspět ani v Ligue 1, natož pak v Lize mistrů. Zámožný gigant má velké finanční zdroje, proto pro něj není žádná suma překážkou. „Jsem v Atlétiku šťastný a připravený mu pomoci i v další sezóně, ale ve fotbale nikdy nevíte, co bude zítra,“ nechal se slyšet Oblak, který si nechal zadní vrátka.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.