Ve Francii je o Girouda zájem. Jeden klub má však u Wengera menší výhodu

Ve Francii je o Girouda zájem. Jeden klub má však u Wengera menší výhodu

Před několika týdny se v médiích objevila informace, která se posléze začala potvrzovat. Francouzský reprezentační útočník Olivier Giroud by mohl po pěti letech opustit Emirates a zamířit do rodné země. Důvod je jednoduchý, malé herní vytížení a chuť hráče zahrát si za rok na světovém šampionátu v Rusku.

Giroud má i po letech věrné služby důvěru kouče Arsena Wengera, ale přednost dostávají především jiní a on je stavěn do role žolíka. To se mu ale moc nelíbí, neboť tento stav by ho s velkou pravděpodobností do Ruska nedostal. Giroud se nechal před časem slyšet, že klidně obětuje místo v Arsenalu pro tento turnaj.

Některé francouzské kluby ho vzaly za slovo a začaly ho lákat do svých řad. List L´Equipe před několika dny informoval veřejnost o eminentním zájmu Lyonu a Marseille. Zatímco druhý jmenovaný nabízí lepší odstupné a finanční zázemí, první je u kouče Arsenalu o krok napřed.

Důvodem je fakt, že Arsenal hledá již delší dobu efektivního útočníka a i toto léto živí naději, že by Alexandre Lacazette dorazil do Londýna. Ten měl v plánu vyslyšet volání Atlétika, to však toto přestupové okno nemůže posilovat a musel by tak počkat do zimy. Arsenal chce této situace využít a přivést vyhlášeného ostrostřelce Ligue 1 do svého týmu, aby mohl ukončit dlouhé čekání na triumf v Premier League.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.