S Laštůvkou a Součkem v Edenu počítají, Stoch a Necid asi nedorazí. Tvrdík naťukl 2 jiné cíle...

S Laštůvkou a Součkem v Edenu počítají, Stoch a Necid asi nedorazí. Tvrdík naťukl 2 jiné cíle...

Zatímco v jednu chvíli připadal příchod dvou ukrajinských reprezentantů Jevgenije Konopljanky a Ruslana Rotaňe do Slavie velmi reálně, aktuální situace už je jiná a šéf sešívaného představenstva Jaroslav Tvrdík se smiřuje s tím, že na onen scénář nedojde.

"Pro nás bylo překvapení, když jsme byli seznámeni o zájmu takhle výjimečného hráče hrát za Slavii. Nepřispělo k tomu jen renomé Slavie a možnost bojovat o Ligu mistrů, ale také to, že hráč má v Praze nejbližší rodinu. V jednáních jsme byli už poměrně daleko - generální ředitel Martin Krob a trenér Jaroslav Šilhavý byli i na soustředění ukrajinské reprezentace - ale bohužel výměna trenéra v Schalke situaci změnila. Německý klub odmítl hráče uvolnit na hostování a pak odmítl i diskutovat o prodeji, což je jeho legitimní právo. Jako my nechceme pustit Jiřího Pavlenku, protože má platnou smlouvu, tak nám nezbývá než akceptovat, že Konopljanka má platný kontrakt v Schalke. Takže tato varianta už není na pořadu dne," uvedl na webu idnes.cz bývalý ministr, který doplnil, že na záložníka Schalke 04 byl navázán i veterán z Dněpropetrovsku Rotań. "Když poprvé unikly informace o příchodu ukrajinských reprezentantů do Slavie, tak jsem říkal, že buď přijdou dva hráči ukrajinské reprezentace, nebo žádný. Při veškerém respektu k Ruslanu Rotaňovi, tak mu bude 36 let. Jako máme dva hráče z Afriky, kteří si vytvořili svůj mikrosvět, tak jsme chtěli dva ukrajinské reprezentanty, aby se tady cítili dobře. Trenérský tým přesto zvažuje Rotaně na týdenní zkoušku, aby ukázal, jak na tom je. Ještě o tom budu hovořit s trenérem Šilhavým a ředitelem Krobem, ale za sebe nejsem přesvědčený, že by pro nás byl posilou, zvlášť když na jeho pozici máme několik vynikajících hráčů. Pravděpodobnost, že by přišel do Slavie, je velmi nízká," doplnil.

Podobná situace je také se slovenským reprezentantem Miroslavem Stochem, jenž ve Fenerbahce Istanbul v poslední době paběrkoval a o přesun do české metropole měl zájem. "Jako výměna trenéra v Schalke poznamenala Konopljankův přestup, tak ve Fenerbahce se stalo naprosto to samé. Miroslava Stocha jsme viděli jako posílení naší ofenzivy a obrovský zájem měl i hráč. Byli jsme domluveni na všech podmínkách, ale přišel nový trenér, který ho odmítl uvolnit. Transfer byl zastaven za minutu dvanáct. Ale třeba ještě dojde k nějaké dohodě, až se rozeběhne příprava, i když v tuto chvíli to není jméno, se kterým počítáme," ozřejmil na webu idnes.cz nadřízený Hušbauera, Deliho, Ngadeua a spol.

CEFC chce vydělávat, ne plnit sny svým zaměstnancům

V jistých kruzích byl se Slavií spojován také sedmadvacetiletý útočník Tomáš Necid, jenž patří tureckému Bursasporu a jaro strávil v Legii Varšava, se kterou se radoval z titulu v Ekstraklase. Byť toho odehrál málo. "Náš skautský tým posuzuje desítky hráčů. Chceme mít základ týmu česko-slovenský, takže při uvažování o česky hovořících posilách logicky nemůžete Tomáše Necida pominout. Ale do užšího finále našeho sportovního úseku nepostoupil a reálně jsme o něm na nejvyšší úrovni nejednali," přiznal Tvrdík, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Pokud jde o Lvíče Tomáše Součka, s ním se v Edenu po ukončení jeho liberecké půjčky počítá a středopolař by už neměl být poslán na hostování jinam. "Naplnila se naše strategie. Tomáše jsme do Liberce pouštěli na hostování s vědomím, že trenér Jindřich Trpišovský je jedním z nejlepších v lize. Nebyl to nahodilý transfer, o Tomáše mělo zájem víc klubů z české ligy. Myslím, že se nám to vyplatilo. Tomáš se dostal do vynikající formy a určitě ho chceme zpátky. Trenér Šilhavý s ním počítá a těší se na jeho další působení ve Slavii. Tomáš se vrací domů a já doufám, že se prosadí do základní sestavy. Výkony, které podává, jsou špičkové," chválil mladíka idnes.cz citovaný Tvrdík.

A co nové tváře? Jakuba Jugase budou následovat karvinský brankář Jan Laštůvka a Slovák Jakub Hromada, který je v současnosti na marodce. A na cestě je i pár dalších fotbalistů, kteří jsou aktuálně na polském Euru do 21 let a nejde o svěřence Vítězslava Lavičky. "Neřeknu žádné velké tajemství, že nás v krátké době pravděpodobně posílí brankář Jan Laštůvka z Karviné. V pondělí se podrobí zdravotní prohlídce a ještě během týdne se zapojí do přípravy. Prohlídka měla předcházet i přestupu Jakuba Hromady, což logicky zkomplikovalo jeho zranění kolena. V nejbližší době ale dotáhneme smlouvu, protože s s ním počítáme. Zranění k fotbalu patří. Neumím si představit, že by tahle situace vedla ke změně našeho zájmu o tohoto hráče. Navíc jsme dostali dobrou zprávu, že jeho zranění není tak vážné, jak jsme se báli, a hráč by měl být do šesti týdnů na hřišti. Jednáme ještě s dalšími posilami, ale z objektivních důvodů se je zatím nepodařilo dotáhnout. Sledujeme některé hráče, kteří hrají na mistrovství Evropy do 21 let. Jsme předdohodnutí s jejich mateřskými kluby, ale hrajeme o cenu, protože nikdo nechce prodávat před turnajem. Ve chvíli, kdy ti hráči zazáří, se zvedne jejich cena. Usilujeme o transfer dvou hráčů, kteří v tuto chvíli hrají v nečeském reprezentačním týmu," uzavřel na portálu idnes.cz boss úřadujícího českého šampiona.