Na Spartě dělá většina lidí, kteří s ní nemají nic společného a je jim ukradená, mrzí rekordmana Novotného

Na Spartě dělá většina lidí, kteří s ní nemají nic společného a je jim ukradená, mrzí rekordmana Novotného

Sedmačtyřicetiletý Jiří Novotný, jenž v současnosti pomáhá České asociaci fotbalových hráčů s tréninkovým kempem pro hráče bez angažmá, zastává názor, že na "své" Letné pracovní nabídku nedostane.

"Kdysi měl jít k juniorce trenér Kmoch. Sedli jsme si spolu a on mi nabídl pozici asistenta. Docela mě to lákalo, zrovna jsem měl čerstvě profi licenci. Když s tím návrhem přišel na vedení, odpověděli mu, že pozici slíbili Martinu Haškovi. A že právě on tím asistentem bude. Od té doby jsem žádnou nabídku nedostal a myslím, že ani nedostanu. Je faktem, že v naší éře na Spartě zdaleka nepracovalo tolik lidí, co teď, ale byli to sparťané celým srdcem. Skutečně za Spartu dýchali, rozkrájeli by se. Nechci nikoho urážet, ale dnešní lidé ze Sparty s ní opravdu nemají nic společného, a jak jsem zmínil, její historie, význam a odkaz je jim ukradený. Sparta je jenom pro vybrané, pro vyvolené, každý se tam dostat nemůže. Kdyby Sparta byla úspěšná, nebude mi to vadit, jenže ona není a to mě štve. Dvanáct nebo kolik let nekopala Ligu mistrů, to je strašně dlouhá doba. Těší mě, že aspoň Michal Horňák je čtvrtým rokem ve Spartě, možná i déle. Teď přišel na Letnou Jirka Jarošík. Tak aspoň někdo, kdo za Spartu vždycky dýchal a pořád dýchá," pronesl v rozhovoru pro iSport.cz majitel rekordních čtrnácti letenských titulů.

Některé hlasy Křetínskému vyčítají, že se ve vedení slavného "S" obklopuje nevhodnými lidmi. "Je mi strašně smutno. Deset let se to nehýbe k lepšímu. Bohužel, na Spartě dělá většina lidí, kteří s ní nemají nic společného a je jim ukradená. Jsou to majitelovy peníze, který je za ty lidi utrácí a bere si je tam. Upřímně, nám sparťanům už je dlouho špatně u srdce. Pan majitel Křetínský se někde nechal slyšet, že pan Kotalík fotbalu rozumí. Tak nevím. Mládež na Spartě se dělala dobře i předtím, kdy u toho Hřebík nebyl. Ale je fakt, že teď se o ní hezky píše," pokračoval bývalý český reprezentant, jehož slova přinesl Deník Sport.

Sám je nyní velmi zvědavý, jak v Generali aréně dopadne sázka na italský realizační tým, kterému zatím přichází jedna posila za druhou. "Nejsem si jistý, zda je krok s Andreou Stramaccionim správný. Měl sice úspěchy s juniorským týmem, ale nikdy s dospělými. Jsem ve velkém očekávání, jak to bude vypadat. Uvidíme. Sparta se teď vydala cestou velkých nákupů a utrácení, dřívější trenéři takové možnosti neměli, posily na Letnou za takové peníze nechodily jako teď, co přišel ten Ital. Říkám si, jestli to trochu nezavání degradací českých trenérů," uzavřel na portálu isport.blesk.cz patron reprezentační dvacítky.

Vezme Křetínský do Sparty i Sivoka? Po Norsku ho tam tlačí spíše slávisté