Baník má zatím jen jednu posilu. Tento týden ale vyhlíží další tři až čtyři tváře

Baník Ostrava odstartoval svou letní přípravu v Prostějově, kde absolvoval zátěžové testy. První trénink bude nový kouč Radim Kučera ordinovat v úterý, s tím, že na startu období má k dispozici 27 hráčů do pole a 3 brankáře.

Baník má zatím jen jednu posilu. Tento týden ale vyhlíží další tři až čtyři tváře

Z hostování se vrátili do klubu Jakub Malý (Petřkovice), Ondřej Šašinka (Senica), Jakub Šašinka (Poprad), Jan Matěj (Vítkovice), Martin Honiš (Vítkovice) a Marek Szotkowski (Vítkovice).

Zatím jednou novou tváří mužstva je středopolař Tomáš Hykel, jehož na Bazaly pustil druholigový Frýdek-Místek.

Další posily jsou očekávány v úterý. "V prvním týdnu přípravy se do přípravy zapojí dva až tři zahraniční hráči na zkoušku. Plus dotahujeme příchod jednoho hráče, se kterým už se dolaďují jen formality. Někdo z těchto výše jmenovaných by se už určitě měl objevit na prvním tréninku," ozřejmil na webu fcb.cz sportovní ředitel opětovně prvoligové značky Dušan Vrťo.

Na Spartě dělá většina lidí, kteří s ní nemají nic společného a je jim ukradená, mrzí rekordmana Novotného

V mužstvu už naopak nejsou Lubomír Urgela (Karviná), Petr Nerad (Jihlava) a Tomáš Hučko (Žilina). Zatímco z odchodu prvních dvou zmíněných v Ostravě smutní nejsou, v případě obránce Hučka smutní. "S Tomášem se loučíme neradi, protože tady odvedl velmi dobré služby a charakterově je to bezvadný kluk do kabiny. Ale na levé straně máme naše mladé odchovance Matěje Helešice a Denise Granečného a chceme jim dávat prostor v mnohem větší míře," doplnil Vrťo, jehož slova vyšla na fcb.cz.

Baníku v úvodu přípravy:

Brankáři: Petr Vašek, František Chmiel, Martin Šustr

Obránci: Petr Breda, Josef Celba, Jakub Pokorný, Arťom Mešaninov, Tomáš Zápotočný, Martin Honiš, Denis Granečný, Matěj Helešic

Záložníci: Martin Sus, Karol Mondek, Dominik Smékal, Tomáš Hykel, Robert Hrubý, Dan Ožvolda, Jakub Malý, Marek Hlinka, Jan Matěj, Tomáš Mičola, Ondřej Chvěja, Štefan Pekár, Bronislav Stáňa, Tomáš Freit

Útočníci: Alexander Jakubov, Dyjan Carlos De Azevedo, Ondřej Šašinka, Jakub Šašinka, Marek Szotkowski.