Rotaň má na zaujmutí týden. Šihavý zkouší i kamerunského stopera a chorvatského útočníka

Hlavní trenér mistrovské Slavie Jaroslav Šilhavý přivítal na prvním tréninku po dovolené pouze jednadvacet hráčů. Kdo všechno absentoval?

Rotaň má na zaujmutí týden. Šihavý zkouší i kamerunského stopera a chorvatského útočníka

Na právě probíhajícím ME do 21 let jsou Tomáš Souček a Jaroslav Mihalík. Michael Ngadeu aktuálně reprezentuje Kamerun na Konfederačním poháru FIFA a nějaký čas volna navíc mají po reprezentačních povinnostech Simon Deli, Milan Škoda, Jaromír Zmrhal, Per Egil Flo a Jiří Pavlenka.

A co nováčci? Šanci prorazit dostávají od hlavního kouče dva hráči, kteří byli výraznými tvářemi u jarního tažení sešívané devatenáckty Pavel Bucha a Jan Vejvar. První jmenovaný střední zháložník si v nedávno skonečené dorostenecké lize připsal 14 gólů a 18 asistencí, druhý zmiňovaný křídelník zaznamenal 12 tref a 13 přihrávek.

Na Stínadlech zatím operují 3 nováčci. Nejznámějším z nich je Rezek

Mezi další borce, kteří byli na testech v juniorce již v průběhu jara a mohou se udržet také v áčku, patří devatenáctiletý chorvatský útočník s minulostí v NK Záhřebu Petar Musa a kamerunský stoper Oliver Kingue, jenž prošel belgickým Standardem Lutych či portugalským SC Olhanense.

Týdenní test čeká pětatřicetiletého kapitána Dněpropetrovsku Ruslana Rotaně. "Podíváme se, jak na tom je," vzkázal Jaroslav Šilhavý, jehož slova vyšla na slavia.cz.

Kádr Slavie pro začátek letní přípravy před sezonou 2017/2018:

Brankáři: Přemysl Kovář, Martin Otáhal, Lukáš Soukup

Obránci: Jan Bořil, Michal Frydrych, Dušan Švento, Jiří Bílek, Jakub Jugas, Olivier Kingue

Záložníci: Marko Alvir, Jakub Hromada, Stanislav Tecl, Jasmin Ščuk, Josef Hušbauer, Ruslan Mingazov, Jan Sýkora, Jan Vejvar, Pavel Bucha

Útočníci: Muris Mešanovič, Mick van Buren, Petar Musa