Talent Mustedanagič? Sparta si ho do přípravy nestáhla...

Hráčům Dukly skončila téměř třítýdenní dovolená a v pondělí už se hlásili na Julisce k první tréninkové jednotce letní přípravy, během níž se utkají proti Interu Lipsko či Unionu Berlín.

Talent Mustedanagič? Sparta si ho do přípravy nestáhla...

Novou tváří kádru byl slovenský univerzál Ivan Schranz, jenž dorazil do Dejvic ze Spartaku Trnava. "Ivan je posilou do ofenzivních řad, kde může nastoupit na libovolném místě. Nyní je důležité, aby dobře proběhla adaptace na náročný tréninkový proces," citoval web fkdukla.cz slova trenéra Jaroslava Hynka.

Přítomni byli i Daniel Tetour, jenž se zapojí do tréninku s úlevami a Róbert Koval. Šanci zaujmout mají i hráči z juniorky, konkrétně pětice David Douděra, David Šimek, Adam Vlček, Dan Kozel a Vojta Brabenec.

Vedení dejvického mužstva uvedlo, že v mužstvu zůstává i nadějný bosenský mladík Zinedin Mustedanagič, jenž patří slavnému "S" z Letné. Třetí tým uplynulého ročníku, který povede Ital Andrea Stramaccioni, prý ale ještě osmnáctiletého teenagera s pěti ligovými starty za Spartu a devíti za Duklu potřebovat nebude. "Sparta možnost stáhnout si ho do přípravy nevyužila," vysvětlili představitelé Dukly, kteří poslali Ladislava Vopata na další hostování, tentokráte do Ústí nad Labem.

Absentoval naopak Nigerijec Peter Olayinka, jehož by Dukla ráda udržela, nicméně hráč se musí hlásit zpět v belgickém Genku. "V tomto případě jsou jednání stále otevřená, uvidíme, jak dopadnou," pokračoval kouč Hynek, jenž stojí i o prodloužení spolupráce s Branisavem Miloševičem.

A co nástupce za stopera Lukáše Štětinu? "O příchodu náhrady jednáme," ubezpečil fanoušky Dukly trenér Hynek, jehož svěřenci sehrají generálku na ostřý soutěžní start s Viktorií Žižkov (22. července).

Baník má zatím jen jednu posilu. Tento týden ale vyhlíží další tři až čtyři tváře