Mistři světa měli namále, ale vyhráli

I když není reprezentační rok, o mezinárodní soutěže není nouze. Vedle Euro U21 se hraje také Konfederační pohár, do nějž vítězně vstoupili i mistři světa, sousedé z Německa.

Ti odehráli zápas s Austrálií. Německo šlo už brzo do vedení, hned v páté minutě otevřel skóre Lars Stindl. Brzy před poločasem se však radovali Australané, za které vyrovnal Rogič. Nebylo to však poslední předpřestávkové slovo, to si vzal až Julian Draxler, jenž z penalty vrátil Němcům vedení.

A to na začátku druhého poločasu zvýšil Leon Goretzka, jehož trefa znamenala skóre 3:1. Zdálo se, že je rozhodnuto. Australané se však nevzdali a kromě brzkého snížení se pokoušeli i bodovat, nakonec se to však nepovedlo a tříbodový zisk si tak připisuje áčko Německa i přesto, že si hráče musela rozdělit s jednadvacítkou.