Slováci nestačili na Anglii, domácí Polsko v závěru udolalo bod

V rámci Euro U21 slovenští fotbalisté nenavázali na výhru proti Polsku a proti Anglii nebodovali. Domácí Poláci zažili proti Švédům takřka stejný scénář jako v minulém zápase a nebýt pozdní vyrovnávací trefy, tak opět prohráli.

Slováci nestačili na Anglii, domácí Polsko v závěru udolalo bod

Slováci nezačali špatně, proti Albionu to totiž byli oni, kdo šel do vedení. Autorem branky byl v polovině prvního poločasu Chrien. Anglie ale v první třetině druhé půle utkání otočila, první gól vstřelil Mawson a o deset minut později se radoval Redmond. Slováci na to nezareagovali a k třem bodům za výhru proti Polsku další nepřipíšou.

To Poláci šli brzy do vedení, stejně jako proti Slovensku, tentokrát byl autorem branky Moneta. Soupeř ale vývoj utkání otočil, před poločasem se za Švédsko trefil Strandberg a poté Larsson. Vypadalo to, že hostící tým zažije "slovenské" repete, v nastavení druhého poločasu ale zažehnal pohromu z penalty Kownacki a Polsko tak remizuje se Švédy 2:2.

O postup si to tak tedy rozdá nepřímo Anglie a Slovensko. Není však vyloučeno, že do semifinále postoupí obě reprezentace.

MISTROVSTVÍ EVROPY DO 21 LET

Slovensko - Anglie 1:2
Branky: 23. Chrien - 50. Mawson. 61. Redmond

Polsko - Švédsko 2:2
Branky: 6. Moneta, 90+1. Kownacki - 36. Strandberg, 41. Larsson