Fantazie! Jednadvacítka porazila Italy a udržela šance na postup

Česká jednadvacítka ve druhém vystoupení na mistrovství Evropy porazila Itálii 3:1 a udržela si naději na postup ze skupiny.

Proti Itálii jsme nezačali příliš dobře a už v 1. minutě přišel první nebezpečný centr. Následně udělal chybu Havel a Zima měl co dělat, aby rozehrál před dotírajícím Berardim. K první ráně se Italové dostali v 11. minutě, Bernardeschiho pokus ale Zima dokázal vyrazit a následně lapit.

Poprvé se čeští mladíci dostali do zakončení po dvaceti minutách, Hašek z voleje mířil těsně nad. O čtyři minuty později přišla další šance a tentokrát už míč skončil v síti. Míč si vzal kapitán Trávník a celou situaci vzal na sebe. Míč poslal k pravé tyči a Donnarumma na jeho pokus nestačil.

Po dvou minutách mohlo být vyrovnáno, Berardiho rána z přímého kopu zamířila těsně vedle levé tyče. Italové byli aktivnější, do půle se jim ale vyrovnat nepodařilo. Petagna ve vyložené pozici minul, Berardiho vychytal Zima. Po prvním poločasu jsme tak vedli 1:0.

Itálie se hnala za vyrovnáním, Zima ovšem vyrazil pokusy Bernardesciho i Berardiho. K vyrovnání ale nakonec došlo. V 70. minutě perfektně vysunul Berardiho Chiesa a útočník Sassuola nadvakrát dokázal překonat Zimu. Itálie byla na koni a zdálo se, že zvítězit bude takřka nemožné.

Opak byl ovšem naštěstí pravdou. V 79. minutě Trávník přenechal míč střídajícímu Chorému, ten našel dalšího střídajícího hráče Marka Havlíka a bylo rozhodnuto. Havlík poslal placírkou míč k pravé tyči a Donnarumma neměl nárok.

O šest minut později si navíc na půlce zpracoval míč Michal Lüftner a z nějakých pětadvaceti metrů poslal skvostnou ránu, která zapadla za bezmocného Donnarummu. Itálie už se nezmohla na nic a Češi tak slaví překvapivé vítězství v poměru 3:1.

Česko 3:1 (1:0) Itálie

Branky: 24. Trávník, 79. Havlík, 85. Lüftner - 70. Berardi