Slavia přivedla zahraniční osobnosti ze Zenitu a Augsburgu, na cestě jsou i 3 čeští mladíci

Slavia přivedla zahraniční osobnosti ze Zenitu a Augsburgu, na cestě jsou i 3 čeští mladíci

Takže přeci jen. Pětadvacetiletý brankář Jiří Pavlenka opouští Slavii a míří do Werderu Brémy, což už na svých oficiálních stránkách potvrdil i sám bundesligový klub. Jan Laštůvka tedy v Edenu začne jako jasná jednička.

V úterý představil český šampion tři nové akvizice. Slavné "S" potvrdilo podpis smlouvy s Ukrajincem Ruslanem Rotaněm, jenž ve Vršovicích na své týdenní zkoušce uspěl.

Kromě něj Slavia oznámila také příchod Halila Altintopa z Augsburgu a Portugalce Dannyho ze Zenitu Petrohrad.

Čtyřiatřicetiletý majitel tureckého i německcého občanství Altintop měl přitom nabídky z bundesligy. "Věřím, že klub poslední jeden či dva roky nastartoval dobrý vývoj a díky tomu si zasloužil i účast v evropských pohárech. Chci být součástí téhle rodiny, a proto jsem se rozhodl právě pro Slavii. Věřím, že to pro mě bude skvělá zkušenost. Poznat novou zemi a nové město. Je to obrovská příležitost, když klub může hrát Ligu mistrů. Uděláme s týmem a s klubem všechno pro to, abychom si mohli příští sezonu zahrát proti takovým velkoklubům, jako je Barcelona nebo Real Madrid," uvedl bývalý hráč Trabzonsporu či Schalke 04.

K dalším novým tvářím, kteří však mají klubu pomoci až v dlouhodobém horizontu, jsou Chaluš z Příbrami, Panák z Karviné a Trubač z Hradce Králové. Všichni mají za sebou zdravotní prohlídky ak ontrakty se podle ředitele Kroba v těchto dnech "finalizují".

"Rádi bychom brali hotové hráče z české ligy, ale možnosti jsou omezené. Sparta velmi dravě vstoupila na trh, ceny jsou až dvojnásobné," posteskl si na tiskové konferenci šéf představenstva Jaroslav Tvrdík.

A ani to ještě nemusí být všechno. Slavia má na trhu ještě pár plánů...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.