Ceballos? Talent s prořízlou pusou je v hledáčku Los Blancos!

Ceballos? Talent s prořízlou pusou je v hledáčku Los Blancos!

Famózním výkonem v semifinále evropského šampionátu jednadvacítek proti Itálii se předvedl španělský reprezentant Dani Ceballos. Ano, po zápase se mluvilo o Saulu Níguezovi, který Azzurrini sestřelil hattrickem, ale dvacetiletý záložník Betisu Sevilla na sebe rovněž vydatně upoutal.

Na hřišti se Ceballos dostal i v konkurence i o třech let starších hráčů. Na place si vodí soupeře a spoluhráče posílá do vyložených šancí. Však z jeho přihrávky také Níguez otevřel skóre.

O jeho služby se v minulosti zajímala řada klubů včetně Barcelony, Liverpoolu, Arsenalu, Neapole nebo Atlétika Madrid. Zrovna na Nou Camp by se ale nejspíše vůbec nehrnul.

Vždyť po triumfu Španělska na Euro 2012 vybízel Katalánce Cesca Fábregase a Gerarda Piqého, aby opustili španělský tým a hráli si za svou zemi. A to zdaleka nebylo vše. Na sociálních sítích se často prezentuje hodně kontroverzními výroky a kvůli tomu leží hodně lidem v žaludku.

Přesto by ho nyní rád získal Real Madrid, který je ochoten ho za 15 milionů eur vyplatit ze smlouvy a ještě ho rok nechat hrát v Betisu Sevilla. Svým stylem hry nápadně připomíná Andrese Iniestu, ale toho v Barceloně takřka stoprocentně nenahradí. Dost možná ale nepřestoupí vůbec. Po semifinále v Krakově se nechal slyšet, že má smlouvu ještě na tři roky, je spokojený a o přestupu nepřemýšlí.