Pavlenka prošel prohlídkou a v Brémách podepsal tříletý kontrakt

Pavlenka prošel prohlídkou a v Brémách podepsal tříletý kontrakt

Slavii opustila dosavadní gólmanská jednička, Jiří Pavlenka prošel v Brémách zdravotní prohlídkou a následně podepsal tříletou smlouvu. 

Za Slavii Praha odchytal Jiří Pavlenka 40 soutěžních duelů, další už bude přidávat v Bundeslize. Pětadvacetiletý rodák z Hlučína totiž v pátek úspěšně absolvoval zdravotní prohlídku a následně s Brémami podepsal tříletou smlouvu.

Původně za něj německý celek nabízel 2 miliony eur, to se ale vedení Slavie příliš nepozdávalo. Nakonec je suma o jeden milion eur vyšší. „Mohli jsme Pavlenku držet za každou cenu, ale nechtěli jsme z něho udělat slávistického Konatého." říkal nedávno šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Jednání sice nebylo jednoduché, nakonec ale k přesunu českého gólmana došlo. A ke konečné spokojenosti všech, neboť ke třem milionům přibudou i bonusy. Konečná suma by tak měla překonat 100 milionů českých korun.

Spokojena je tak Slavia a samozřejmě i Brémy, které se na Pavlenku těší. „V Brémách se na Pavlenku hodně těší, což dokazuje i to, že pro dokončení obchodu udělali opravdu maximum," řekl českým médiím hráčův agent Viktor Kolář.

Bývalý gólman ostravského Baníku je z přestupu samozřejmě nadšen a zároveň se těší na své dva kolegy, v Brémách totiž působí gólman Jaroslav Drobný a obránce Theo Gebre Selassie. "Oba dva mi Werder doporučili, mluvili o klubu, fanoušcích i městu jen pozitivně. Samozřejmě že jsem rád, že jsme tady tři, protože ze začátku mi hodně pomohou. Vím, že nebude snadné se prosadit, protože v kádru Werderu je několik velmi dobrých gólmanů," řekl po svém přestupu Jiří Pavlenka.