Borussia má vymyšlenou zajímavou variantu v případě odchodu Bartry

Borussia má vymyšlenou zajímavou variantu v případě odchodu Bartry

Dortmund má na Konfederačním poháru v Rusku svého skauta, který měl hlavní úkol najít vhodného středního obránce pro případ odchodu Marca Bartry. Němce Antonio Rüdigera měli žlutočerní vyhlédnutého již před turnajem a svými výkony na šampionátu je tento obránce, který v současnosti patří AS Řím, přesvědčil.

Zástupci Borussie tedy ihned po skončení šampionátu začnou vyjednávat o příchodu třiadvacetiletého hráče, který může klidně nastupovat i na levém kraji obrany. Rüdiger působí v německé reprezentaci již od roku 2014 a před svým příchodem k AS Řím v roce 2015 hrál za bundesligový Stuttgart.

Pokud by k přestupu došlo, nebylo by to poprvé, co Rüdiger za Borussi hraje neboť mezi lety 2008 a 2011, tedy když bykl ještě v mládežnickém věku, hrál za vestfálský klub. Poté ale odešel do Stuttgartu, a když odcházel, došlo s vedením klubu údajně k ústní dohodě, že v případě, že v budoucnosti dojde k zájmu dvou a více klubů o hráče, dá Rüdiger přednost právě Borussi.

O hráče má eminentní zájem také Chelsea a PSG a zda Rüdiger dodrží údajnou dohodu či ne se dozvíme v nejbližším přestupovém období. Jeho přestupová částka by se měla pohybovat kolem 30 milionů eur, což by pro Borussii v případě odchodu Aubameyanga neměl být problém.