Real už si pořídil náhradu za Pepeho. Komu svěří důležitou roli v defenzivě?

Real už si pořídil náhradu za Pepeho. Komu svěří důležitou roli v defenzivě?

Bílý balet na rozdíl od svého městského rivala může v létě nekupovat posily, proto kouč Zinedine Zidane loví na starém kontinentu tváře, které by mohly být platnými v obhajobě dalších triumfů v La Lize a Lize mistrů. Na Santiago Bernabeu hlásí již náhradu za Pepeho.

Dlouholetá opora portugalské reprezentace a mistr Evropy z posledního Eura ve Francii zamířil do tureckého Besiktase Istanbul. Pepe dlouhé roky věrně sloužil, ale vedení klubu spolu s trenérem usoudili, že je nutné najít mladou krev.

Bílý balet proto angažuje dvacetiletého stopera z vlastních řad. Jesús Vallejo sbíral cenné zkušenosti v uplynulé sezóně na hostování v Německu, kde si ho zapůjčil Eintracht Frankfurt. Je nutné zmínit, že se mu dařilo a stal se stabilním členem základní sestavy a zahrál si i ve finále tamního poháru.

„Děkuji všem za projevenou důvěru a za to, že můžu být hráčem A-týmu Realu Madrid. Vím, že je přede mnou ještě dlouhá cesta, ale věřím, že s pokorou a snahou, kterou mi vštěpovali moji rodiče, bubu moct být dlouhé roky součástí nejlepšího klubu na světě. Být hráčem Realu mě naplňuje hrdostí a zodpovědností,“ prohlásil odchovanec Realu Zaragoza, který do madridského klubu přestoupil v roce 2015. Na svém kontě má i stříbrnou medaili z nedávného evropského šampionátu jednadvacítek v Polsku.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.