Ceballos už řekl jednomu klubu své ano. Horké zboží míří do...

Ceballos už řekl jednomu klubu své ano. Horké zboží míří do...

Dani Ceballos sice svatbu neplánuje, přesto někomu už řekl své "ano." Tou šťastnou, tedy spíš tím šťastným, je obhájce titulu španělského mistra - Real Madrid.

Dnes ještě záložníka Realu Betis před zhruba měsícem téměř nikdo neznal, Ceballos ale předváděl neuvěřitelné výkony na Euro do jednadvacetilet a byl jedním z hlavním faktorů, proč se Španělé podívali až do finále.

Není tak divu, že zaujal většinu světových velkoklubů. Kromě Arsenalu, Juventusu, Chelsea, Paris Saint-Germain, Manchesteru City a Liverpoolu také ty tři největší: Real Madrid, Barcelonu a Bayern Mnichov.

A jelikož má hráč sevillského týmu ve výstupní klauzuli pouze patnáct milionů liber, nebyl by jeho nákup problém pro žádný megaklub. Ceballos si tak mohl dovolit velký přepych: vybrat si tým z takto luxusní nabídky. 

Real Madrid ale není zvyklý čekat na hráčovo rozhodnutí. Dal proto Ceballosovi ultimátum: "Do čtyřiadvaceti hodin chceme vědět, jestli ti můžeme nabídnout smlouvu," vzkázalo vedení Bílého baletu. A Ceballos tak i učinil. Právě Los Blancos od ofenzivního hráče Betisu uslyšeli to pověstné "ano."

Bílý balet tak bude s hráčem jednat o smlouvě a brzy jeho příchod oznámí. Real si tak může odškrtnout další levný přestup a Betis na tom nejspíše dost prodělá. Kdyby si jej bývali před Euro pojistili, utržili by dnes několikanásobně tučnější balík peněz. Není potřeba připomínat, že v dnešním světě přestupů je patnáct milionů pouhý pakatel. Možná by si jej mohla dovolit i pražská Slavie, kdo ví...

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.