Letos bych si zasloužil Zlatý míč já, věří si kapitán Realu Ramos

Letos bych si zasloužil Zlatý míč já, věří si kapitán Realu Ramos

Real Madrid může hodnotit uplynulou sezónu jako velmi vydařenou. Bílý balet konečně prolomil prokletí a dokázal uspět v La Lize a nechat za sebou věčného konkurenta z Barcelony. Jako první tým pak v novodobé historii dokázal obhájit triumf v Lize mistrů. Kapitán španělského královského klubu cítí, že by mohl letos získat Zlatý míč.

Ramos byl přítomen v uplynulé sezóně velkým věcem a věří, že letos by Zlatý míč nemusel být opět přetahovanou mezi jeho parťákem Ronaldem a hvězdou Barcelony Lionelem Messim. Portugalský velikán však má k dobru fakt, že dokázal rozhodnout klíčové zápasy a veřejnost by mohla přát cenu jemu.

„Bude záležet na tom, jak se k tomu lidé postaví. V posledních letech se vždy rozhodovalo mezi Ronaldem a Messim, ale nemyslím si, že vyzní bláznivě, když řeknu, že bych si Zlatý míč zasloužil letos já. Během své kariéry jsem dosáhl mnoha úspěchů, ale tuto trofej jsem ještě nezískal. Moc bych si tohoto ocenění vážil,“ prohlásil Ramos v rozhovoru pro španělská média.

„V dětství jsem začínal jako útočník a při gólech napodoboval oslavy slavných hráčů. Mohl jsem být dnes na hrotu a dávat branky, ale myslím, že má práce je prospěšnější vzadu. Obránci jsou také důležití, i když nejsou tolik na očích,“ dodává španělský obránce, který i v uplynulé sezóně zaznamenal hned několik branek.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.