Zidane volal prezidentovi Realu: Pokud dá někdo za Balea 100 mega, tak ho prodej

Zidane volal prezidentovi Realu: Pokud dá někdo za Balea 100 mega, tak ho prodej

Španělská média přišla v neděli se zajímavou zprávou, která popisuje telefonát mezi koučem Realu Madrid Zinedine Zidanem a prezidentem Florentinem Pérezem. Řeč měla být o velšském útočníkovi Garethu Baleovi a o jeho konci na Santiago Bernabeu.

Francouzský kouč, který v uplynulé sezóně dovedl Bílý balet k triumfu v La Lize a Lize mistrů, prezidentovi klubu radí, že by se měl Balea zbavit. Schopnému trenérovi vadí, že jeho svěřenec je často zraněný a nemůže ho plně využívat ve svých plánech, proto by raději volil tučné odstupné za jeho prodej, ze kterého by klub výrazně posílil.

Podle listu Diario Gol Zidane v telefonu Pérezovi řekl, že pokud někdo za jeho služby nabídne 100 milionů amerických dolarů, nemá s prodejem váhat. Bale přišel do Madridu v roce 2013 za 91 milionů eur s předpokladem, že jednou nahradí na Ronalda, ale díky častým zraněním se nedokázal patřičně prosadit.

Velšský legionář již několikrát naznačil, že v jeho plánu je u současného chlebodárce ještě minimálně rok setrvat a přesvědčit vedení o svém přínosu, ale jak se zdá, Zidanemu již došla trpělivost a nevidí v jeho setrvání budoucnost. Díky jeho prodeji by inkasoval velmi dobrou sumu, ze které by mohl přivést do týmu hned několik zajímavých posil.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.