Gebre Selassie se plně identifikuje s filozofií Werderu a byl za to i odměněn

Gebre Selassie se plně identifikuje s filozofií Werderu a byl za to i odměněn

Tradiční bundesligový celek Werder Brémy, který si v létě pořídil ze Slavie brankáře Jiřího Pavlenku, prodloužil kontrakt se svým stabilním zadákem Theodorem Gebre Selassiem, jenž se momentálně připravuje na svou šestou německou sezonu v řadě.

Třicetiletý český reprezentant s minulostí ve Slavii či Liberci (s oběma kluby mimmochodem vybojoval ligový titul) už je součástí Werderu od roku 2012 a do té doby za něj odehrál 155 duelů s bilancí 12 tref.

Délka nového kontraktu zveřejněna nebyla, ale média "vyšťourala", že by měl mít jistotu minimálně do 30. června 2019, o čemž svědčí i slova hlavního trenéra operujícího na Weserstadion pro necelých 43 tisíc diváků.

Posila za 1,8 milionu eur už se týmu v posledních pěti letech vyplatila. "V Theovi máme hráče, který se plně identifikuje s naší filozofií a klubem. Těším se na pokračující spolupráci s s ní," citoval web profutbal.sk slova sedmatřicetiletého kouče Alexandera Nouriho.

Brémy si před pár dny poradily v přípravě s Ajaxem Amsterdam, který skolily 2:1. V dalších červencových duelech narazí na Wolverhampton, Osnabrück, St. Pauli či West Ham United.

Liberec testuje 2 cizince, jeden z nich patří Slavii. A Trpišovský čeká na další tváře...