Skalák? Už je údajně vnímaný tak, že svoje místo na anglickém trhu má

Skalák? Už je údajně vnímaný tak, že svoje místo na anglickém trhu má

Pětadvacetiletý středopolař Jiří Skalák už působí v čerstvě prvoligovém Brightonu rok a půl, s tím, že základní sestavu neměl zaručenou ani v Championship a některé hlasy říkají, že tomu tak nebude ani v Premier League.

Jeho agent z agentury Sport Invest Jindřich Šťastný však letní přestup odmítá. "To je zatím předčasné. Jirka zůstal v kádru Brightonu a v přípravě bude bojovat o místo v sestavě, navíc Premier League je jedna z nejnáročnějších soutěží na světě a tým musí mít široký kádr. Myslím, že Jirka šanci dostane a uvidíme, jak se s ní popasuje. Paradoxně někomu může vyhovovat víc Premier League než Championship, a obráceně, obě soutěže mají svá specifika. Nikde není psané, že Jirkovi nebude vyhovovat víc Premier League," citoval Deník Sport Šťastného.

Pakliže by bývalý hráč Sparty, Mladé Boleslavi, Slovácka, Ružomberoku či Brna paběrkoval také v nejvyšší soutěži, Viktor Kolář se domnívá, že by mohl najít nový klub třeba v zimní přestávce.

"Tak je pro něj důležité, a na to se může spolehnout, že už je vnímaný tak, že svoje místo na anglickém trhu má a minimálně v rámci druhé ligy by angažmá dostal. A i tam hrají mraky špičkových klubů s ambicemi a ta soutěž kvalitativně přeskakuje i některé první ligy," doplnil manažer, jehož slova vyšla na serveru isport.blesk.cz.

Pardubický rodák nastoupil k tomuto datu za Brighton do 45 duelů Championship (v základu figuroval čtyřiatřicetkrát) a po jednom startu si připsal také v FA Cupu a v Ligovém poháru.

Proč se Schickův přestup do Turína stále nedotáhl a kdy bude jasno?